Volkswagen ID.4 – elektryczny SUV zdobył tytuł World Car of the Year 2021!

World Car Awards są przyznawane przez jury, które składa się z ponad 90 dziennikarzy motoryzacyjnych z 24 krajów. Jurorzy wybierają najbardziej innowacyjne modele dostępne na świecie

Jurorzy konkursu szczególnie docenili przyjazność ID.4 dla środowiska, która objawia  się brakiem lokalnej emisji CO2, a także innowacyjne rozwiązania zastosowane w tym  modelu. Na przykład, dostępny jako opcja innowacyjny wyświetlacz Head-Up z  rozszerzoną rzeczywistością.

Wyświetla on ważne dla kierowcy informacje jako  trójwymiarowy obraz, który znajduje się w odległości od trzech do dziesięciu metrów  przed autem. Oznacza to, że wyświetlacz doskonale integruje się z rzeczywistym  otoczeniem samochodu.

Gdy włączony jest aktywny tempomat (ACC) lub opcjonalny  system Travel Assist, auto znajdujące się przed ID.4 zostaje podświetlone na  wyświetlaczu Head-Up i samochód automatycznie utrzymuje od niego określony  dystans. 

ID.4 wyznacza również standardy w zakresie cyfryzacji. Samochód bezprzewodowo  może otrzymywać nie tylko regularne aktualizacje oprogramowania, ale również nowe  funkcje.

Volkswagen jest pierwszym producentem w segmencie aut popularnych, który  od lata tego roku będzie oferować taką możliwość. Dzięki temu samochód ma zawsze  najnowsze oprogramowanie. Ta funkcja jest ważnym krokiem w kierunku tworzenia nowych modeli biznesowych. 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze