Volkswagen Golf zwycięzcą World Car of the Year 2013

Podczas konferencji prasowej na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku ogłoszono oficjalnie, że tytuł światowego samochodu roku (World Car of the Year) otrzymał Volkswagen Golf.

Volkswagen Golf został wybrany z listy początkowo 42 aut, następnie lista zawęziła się do 10 pojazdów i w końcu do 4 konkurentów: Mercedes-Benz A-Class, Porsche Boxster / Cayman, Scion FR-S / Subaru BRZ / Toyota 86 / GT 86 i właśnie Volkswagen Golf.

Prof. dr Martin Winterkorn, Prezes Zarządu Volkswagen AG powiedział: „Wszyscy w Volkswagenie bardzo cieszymy się, że Golf jest „Światowym Samochodem Roku”. Ponowne przyznanie tego wyróżnienia pokazuje, że Golf jest i pozostaje klasą dla siebie na całym świecie. Model ten nieustannie wyznacza nowe standardy, także pod względem efektywności i ekologii. Wkrótce na rynku pojawi się Golf z napędem hybrydowym plug-in oraz z napędem elektrycznym.”

Aby móc ubiegać się o nagrodę World Car of the Year samochód musi być bądź to nowym, bądź w wyraźny sposób zmodyfikowanym modelem, wyprodukowanym i wprowadzonym do sprzedaży w liczbie co najmniej 10 egzemplarzy na jednym z dużych rynków między 1 stycznia 2012 a ostatnim dniem maja 2013.

Tesla S – najbardziej ekologiczny samochód roku.
fot. wcoty.com

Najbardziej ekologicznym autem roku okazała się Tesla S. Nad werdyktem pracowało pięciu branżowych specjalistów, analizując dokumentację i specyfikację techniczną każdego kandydata do tytułu. Na tej podstawie stworzyli listę 21 pojazdów, z których jury składające się z 66 sędziów ostatecznie wyłoniło zwycięzcę.

„Jest szybki, stylowy, dobrze się sprzedaje, ma solidną konstrukcję i zasięg nieporównywalny z żadnym innym samochodem elektrycznym”.

Volkswagen Golf – niekwestionowany zwycięzca WCOTY 2013
fot. wcoty.com

To już dziewiąta edycja World Car of the Year, jednej z najbardziej prestiżowych nagród w branży motoryzacyjnej. W tym roku wyróżnione zostały Jaguar F-Type (w kategorii design) i Porsche Boxster/Cayman (w kategorii osiągi).

Jednym z jurorów World Car of the Year jest polski dziennikarz motoryzacyjny – Maciej Pertyński.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze