Agnieszka Serafinowicz

Volkswagen Golf 8. generacji – więcej Golfów z silnikami spalinowymi nie powstanie

Volkswagen Golf jaki dziś znamy odejdzie. 8 generacja modelu jest ostatnią z silnikami spalinowymi.

Spis treści

Reuters, powołując się na źródła z niemieckiego Automobilwoche, którego dziennikarze rozmawiali z Thomasem Shaeferem, szefem marki przekazała, że Volkswagen Golf 8, który zadebiutował w 2019 roku, będzie ostatnim Golfem z silnikiem spalinowym. Przynajmniej takie są dziś plany marki, ale jak wiemy, plany zawsze można zmienić.

Volkswagen Golf
W przyszłym roku, obecna generacja Golfa przejdzie modernizację (fot. VW)

Volkswagen Golf 8 – będzie aktualizacja modelu

Choć Volkswagen nie planuje obecnie zbudowania dziewiątej generacji popularnego kompaktu z silnikiem spalinowym, nie oznacza to, że Golfem już się żegnamy. Obecnie produkowana 8. generacja tego modelu będzie jeszcze długo produkowana, na dodatek w przyszłym, 2024 roku, planowana jest większa aktualizacja (facelifting) tego modelu. Schaefer wyjaśnia rzecz krótko: „Dzięki temu (dzięki przyszłorocznej aktualizacji – dop. red.) samochód jest ustawiony do końca dekady. Potem musimy zobaczyć jak rozwinie się ten segment„.

Nowy VW ID.2 All (fot. VW)
Nowy VW ID.2 All (fot. VW)

Volkswagen Golf będzie poświęcony na rzecz tańszych aut elektrycznych

Trzeba przyznać, że decyzja o zaprzestaniu rozwijania tego modelu (w sensie, projektowania kolejnej generacji Golfa) może wydawać się odważna, zwłaszcza że mówimy o jednym z najlepiej sprzedających się aut w Europie i to od dekad. Z drugiej jednak strony Volkswagen zamierza przesunąć środki z rozwoju przyszłych generacji VW Golfa na rzecz obniżenia kosztów pojazdów elektrycznych, co jak najbardziej ma sens, bo jakkolwiek fajne nie byłyby auta elektryczne, to klienci – nie tylko w Polsce – patrzą przede wszystkim na cenę.

Volkswagen Golf nieco „psuje” plany marki

Golf jest bezsprzecznie najpopularniejszym modelem niemieckiej marki na świecie, ale wersje z silnikami spalinowymi nieco psują plany Wolfsburga w zakresie sprzedaży aut elektrycznych, które do 2030 roku mają stanowić 80% sprzedaży marki w Europie i do 55% w Stanach Zjednoczonych.

Volkswagen Golf – silniki spalinowe znikną, nazwa ma pozostać

Jednocześnie Thomas Schaefer przekazał niemieckim dziennikarzom, że marka na razie planuje pozostawić nazwę Golf dla przyszłego modelu elektrycznego, jednak nie należy spodziewać się premiery takiego samochodu wcześniej niż w 2028 roku. Na razie firma skupia się na elektromobilności. Do 2026 roku na rynku ma pojawić się 10 nowych modeli elektrycznych, w tym „elektryczne auto dla ludu”, kosztujące mniej niż 25 tysięcy euro.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze