Volkswagen Crafter z Polski! Produkcja we Wrześni

Wspaniałe wieści płyną dziś z Wielkopolski, gdzie w siedzibie Volkswagen Poznań poinformowano o ogromnej inwestycji motoryzacyjnej we Wrześni.

Lakiernia Volkswagen Poznań
fot. Volkswagen Poznań

Następca Volkswagen Crafter będzie produkowany w Polsce od 2016 r.. W tym celu we Wrześni, w województwie wielkopolskim, powstanie nowy zakład, w którym w drugiej połowie 2016 r. zostanie uruchomiona produkcja. Wraz z jego budową Volkswagen Samochody Użytkowe utworzy co najmniej 2.300 nowych miejsc pracy.

Zakład we Wrześni, produkujący na bazie modułowej platformy podłogowej samochodów użytkowych, stanie się obok VW Poznań drugim ośrodkiem produkcyjnym Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce. Od 10 lat produkowany jest tam miejski samochód dostawczy VW Caddy. Dr Eckhard Scholz, Prezes Volkswagen Samochody Użytkowe, powiedział: „Przy produkcji Caddy w Polsce zdobyliśmy ogromne doświadczenie. Również region wokół Wrześni oferuje nam optymalne warunki ramowe z punktu widzenia gospodarki, infrastruktury i rynku pracy”.

fot. Volkswagen Poznań

Jens Ocksen – odpowiedzialny za realizację projektu Crafter oraz Prezes Zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o. – podkreślił: „Zakład we Wrześni będzie pod każdym względem korzystał z bliskiej lokalizacji VW Poznań – i to zarówno w zakresie produkcji, logistyki, dostawców, przede wszystkim zaś doświadczenia.” Dodatkowo w otoczeniu zakładu zostaną zlokalizowani polscy i zagraniczni dostawcy. „Fakt ten spowoduje dalsze zwiększenie zatrudnienia w regionie. Ponadto poszerzymy naszą bazę produktową w Polsce bazując na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w zakresie produkcji lekkich samochodów użytkowych w Volkswagen Poznań. Niezależnie czy Caddy, Transporter T5, czy w przyszłości Crafter z Wrześni – samochody użytkowe „wyprodukowane przez Volkswagen w Polsce” to historia sukcesu, którą będziemy kontynuować wraz z dzisiejszą decyzją o budowie naszego nowego Zakładu”.

Przyszły teren Zakładu obejmuje 220 ha, a w jego skład wchodzić będą dział produkcji karoserii, lakiernia oraz dział montażu. Początek budowy planowany jest pod koniec 2014 r. Produkcja rozpocząć ma się w czwartym kwartale 2016 r.

Osoby zainteresowane nowymi miejscami pracy mogą uzyskać informacje o ofertach pracy w nowo powstającym zakładzie na stronach www.volkswagen-poznan.pl wzgl. www.volkswagen-karriere.de .

Czym jest Volkswagen Poznań Sp. z o.o.?
Volkswagen Poznań zlokalizowany jest w Poznaniu; utworzony został w 1993 r. jak spółka joint venture pomiędzy koncernem Volkswagen SA a poznańską fabryką „Tarpan”. W 1996 r. Volkswagen Poznań został w 100 procentach przejęty przez koncern Volkswagen SA, a rok później włączony w struktury marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Całkowita powierzchnia zakładu, obejmująca trzy obszary, to 739 000 m², z których 90% powierzchni zajmują budynki i hale produkcyjne. Pod koniec 2013 r. zatrudnienie w VW Poznań wynosiło 6.500 pracowników. W ubiegłym roku w wyprodukowano tu 170.900 lekkich samochodów użytkowych.

Volkswagen Poznań
fot. Volkswagen Poznań

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze