Edyta Klim

Volkspod – motocykl z błotnika VW Beetle

Brent Walter zbudował niezwykłe motocykle Volkspod, jego inspiracją stał się kultowy model Volkswagen Beetle.

Volkswagen Beetle to kultowy samochód, którego produkcja ustała właśnie po 80 latach. Ten uroczy model stał się inspiracją i podstawą do stworzenia nietypowego pojazdu. Brent Walter postanowił użyć błotnika VW Betele jako bazy do budowy swojego mini motocykla.

Na co dzień Brent zarządza produkcją wyrobów medycznych, a konstruowanie różnych rzeczy jest jego hobby. Jego zielony Volkspod ma silnik o pojemności 79 cm3, a niebieski 212 cm3 i większy prześwit, co ułatwia poruszanie się nim.

 

Pojazdy powstały głównie w celach pokazowych, a także szkoleniowych (twórca chciał przećwiczyć spawanie cienkich blach). Budowę pojazdów i pierwsze przejażdżki dokumentował na Instagramie: https://www.instagram.com/walter_werks/ .

 

Najnowsze

Nowe fotoradary na polskich drogach – wiemy gdzie się pojawią

GITD ogłosiło przetarg na zakup oraz instalację 26 fotoradarów, które usytuowane zostaną w najbardziej niebezpiecznych miejscach w kraju. To kolejny etap realizowanego obecnie projektu rozbudowy CANARD, zakładającego zakup 358 nowych urządzeń rejestrujących.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na zakup oraz instalację 26 fotoradarów, które usytuowane zostaną w najbardziej niebezpiecznych miejscach w kraju. To kolejny etap realizowanego obecnie projektu rozbudowy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, zakładającego zakup 358 nowych urządzeń rejestrujących. 100 z nich pojawi się w nowych lokalizacjach, 11 urządzeń zostanie zainstalowanych w nieoznakowanych samochodach ITD, a 247 urządzeń zastąpi dotychczas używane.

Fotoradary zostaną zainstalowane w kilkudziesięciu miejscach w Polsce, w których dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W wytypowaniu lokalizacji przeznaczonych do objęcia nadzorem pomógł Instytut Transportu Samochodowego, który pracował w konsorcjum z firmą Heller Consult. Na zlecenie CANARD wykonana została analiza stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, obejmująca wszystkie drogi publiczne w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem liczby osób rannych oraz zabitych. Instytut opracował wykaz miejsc szczególnie niebezpiecznych, w których  w pierwszej kolejności powinny zostać zainstalowane urządzenia rejestrujące.

Kolejnym etapem rozbudowy systemu nadzoru nad ruchem drogowym będzie wybór lokalizacji oraz przetarg na odcinkowe pomiary prędkości i rejestratory wjazdu na czerwonym świetle.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 162 mln zł, z czego 137,7 mln zł pochodzi ze środków unijnych. Instalacje nowych urządzeń rejestrujących rozpoczną się w IV kwartale 2020 r.

https://www.youtube.com/watch?v=EpInLGbKqzs

Najnowsze

My mamy progi zwalniające, Chińczycy wymyślili coś takiego

Jest wiele sposobów na to, żeby zmusić kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Widoczny na tym nagraniu pomysł jest całkiem oryginalny, ale niezbyt dobrze wywiązuje się ze swojej roli.

Jeśli chcemy zmusić kierowców do spokojnej jazdy w danym miejscu, zwykle stawia się fotoradar. Natomiast chcąc skłonić ich niemal do zatrzymania, najprościej postawić próg zwalniający. Chińczycy wpadli jednak na inny pomysł.

Widoczna na nagraniu konstrukcja jest ciekawa, ale nie do końca spełnia swoją rolę. Jak widać zmusza do zatrzymania kierowców dużych samochodów (jak SUV-y i minivany), ale osoby mające mniejsze pojazdy przejeżdżają przez to miejsce z dużą prędkością i bez obaw. Co mają też powiedzieć kierowcy ciężarówek i samochodów dostawczych? Większość z nich, jeśli wybierze tę drogę, będzie zmuszona zawrócić.

Najnowsze

Zajechał drogę pieszej na przejściu, teraz szuka go policja

O pomoc w ustaleniu sprawcy poważnego wykroczenia, zwróciła się olkuska policja.

Przypadkowy kierowca nagrał moment, w którym biały Ford Mustang skręca w prawo na skrzyżowaniu. Jego kierowca miał zielone światło, ale zielone miała także piesza, która znajdowała się na przejściu. Kierujący amerykańskim coupe nie ustąpił jej pierwszeństwa, tylko objechał ją, zmuszając do zwolnienia kroku. Zwolnić musiał też kierujący autem z kamerą, ponieważ Mustang przez chwilę znalazł się na jego pasie.

W całym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale był to przykład wyjątkowo bezczelnego wymuszenia pierwszeństwa na pieszym. Sprawą zainteresowała się nawet komenda policji w Olkuszu, która zaapelowała o pomoc w ustaleniu kim jest kierowca Mustanga.

Najnowsze

Toyota zapowiada nowego SUV-a segmentu B

Gama SUV-ów Toyoty w Europie zostanie wzbogacona o nowy subkompaktowy model zbudowany na platformie GA-B. Auto otrzyma zwracający uwagę wygląd, który nie będzie stanowił interpretacji nowego Yarisa.

Toyota Motor Europe ogłosiła na konferencji prasowej w Amsterdamie plan wprowadzenia na europejski rynek zupełnie nowego modelu – małego SUV-a opartego na nowym wariancie platformy GA-B z serii TNGA.

Nazwa subkompaktowego SUV-a, planowany poziom produkcji oraz data wprowadzenia na rynek zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Podczas konferencji pokazano stylizowany obraz sylwetki auta.

Modułowość konstrukcji platformy GA-B sprawia, że można na niej z łatwością zbudować samochody o różnych wymiarach i rozstawie osi.

„Nowy model dołączy do Yarisa, który odniósł w Europie ogromny sukces. Spodziewamy się, że do 2025 roku oba auta będą odpowiadały w sumie za około 30% sprzedaży Toyoty w regionie” – powiedział Matt Harrison, wiceprezydent Toyota Motor Europe. – „Ostateczny projekt nadwozia zostanie zaprezentowany już wkrótce. Nie będzie to po prostu Yaris z powiększonym nadwoziem i podniesionym zawieszeniem, ale zupełnie nowy, odrębny B-SUV o zwartym, dynamicznym nadwoziu i indywidualnym charakterze”.

Nowy model będzie produkowany razem w następną generacją Yarisa w fabryce Toyota Motor Manufacturing France w Valenciennes we Francji. Obecnie powstaje w niej Yaris trzeciej generacji.

Najnowsze