VIII edycja Zlotu Plejad zawita do Gronowa

Tegoroczna, VIII edycja Zlotu Plejad zostanie rozegrana w okolicach Gronowa, położonego około 60 kilometrów na północ od Zielonej Góry, której Prezydent objął imprezę patronatem. Start przewidziano na piątek, 24. czerwca, a zmagania potrwają łącznie dwa dni.

Plejady są najbardziej znaną gromadą otwartą na niebie, znajdującą się w gwiazdozbiorze Byka. Od Ziemi dzieli je około 440 lat świetlnych, ale mimo to można je dostrzec gołym okiem. Mają również związek z… motoryzacją, gdyż nazwa Subaru w języku japońskim oznacza właśnie Plejady. Dlatego też logo firmy nawiązuje do gwiazdozbioru, a samochody tej marki są określane mianem „spod znaku Plejad”. Kolejnym ze znaczeń słowa Subaru jest „łączyć się”, co z kolei idealnie wpisuje się w ideę Zlotu Plejad, organizowanego przez Subaru Import Polska dla miłośników tej marki.

Okolice Gronowa.
fot. zlot.subaru.pl

Inauguracyjna edycja Zlotu Plejad odbyła się w 2004 roku, a jej bazą było Morsko w województwie śląskim. W kolejnych latach miłośnicy Subaru odwiedzili między innymi Kaszuby, Podlasie, Sudety czy Mazury. Tegoroczna, VIII edycja Zlotu Plejad zostanie rozegrana w okolicach Gronowa, położonego około 60 kilometrów na północ od Zielonej Góry, której Prezydent objął imprezę patronatem. Start VIII Zlotu Plejad przewidziano na piątek, 24. czerwca, a zmagania potrwają łącznie dwa dni. Podobnie jak w ubiegłych latach, przygotowano trzy trasy o odmiennej charakterystyce.

Trasa będzie niezwykle malownicza.
fot. zlot.subaru.pl

Miłośnicy rywalizacji zmierzą się z próbami sportowymi trasy szosowej, zwolennicy przecierania nowych szlaków będą mogli pokonać trasę terenową, a na pozostałych uczestników czeka trasa turystyczna. Łącznie do rywalizacji zgłosiły się 193 załogi, odpowiednio 63, 46 i 84 na każdej z tras. Ilość osób, tworzących zlotowe załogi, przekroczyła pięćsetkę i niemal zbliżyła się do kultowej dla Subaru liczby 555. Nie mniej ważna podczas VIII Zlotu Plejad będzie cyfra zero, gdyż w otwierającej trasę „zerówce” zasiądą zawodnicy LOTOS – Subaru Poland Rally Team – Wojtek Chuchała i Kamil Heller, na co dzień rywalizujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Terenowa trasa nie będzie należała do najłatwiejszych.
fot. zlot.subaru.pl

Sympatyków marki Subaru, chcących aktywnie spędzić czerwcowy długi weekend, czekają nie tylko czysto motoryzacyjne emocje. Kolejna edycja konkursu fotograficznego Nikona wprowadzi dodatkowy element rywalizacji, a jedną z atrakcji będzie konkurs-niespodzianka, zorganizowany wspólnie z Sony VAIO. Organizatorzy Zlotu Plejad wraz z partnerami imprezy: Keratronik, LOTOS Oil z marką olejów LOTOS Quazar, WARTA TUiR, Pirelli, Raiffeisen Leasing, Motoricus, Schnug Polska, Sobieski oraz patronami: Onet.pl, Gentleman, ExoticCars.pl, życzą powodzenia wszystkim uczestnikom i zapraszają na trasę oraz do odwiedzania strony www.zlot.subaru.pl

Na trasie będzie można spotkać wiele ciekawych obiektów.
fot.zlot.subaru.pl

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze