Video: Pełne dzikości Ducati Panigale 1199

Ducati Panigale to motocykl, który jeszcze przez bardzo długi czas będzie podbijał serca motocyklistów. Niedawno, światło dzienne ujrzał kolejny film promujący model włoskiej marki. Efekty wizualne robią ogromne wrażenie.

Na krótkim klipie wyreżyserowanym przez Francuza Antoine Elizabé, widzimy motocyklistę Brice’a Nunnariego dosiadającego Ducati Panigale. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czy końcowy rezultat pracy ma nakłaniać do kupna motocykla, a może być zwyczajnym podziękowaniem motocyklisty dla fanów i sponsorów za udany sezon…. To jednak mało istotna kwestia – najważniejszymi są bodźce wzrokowe, a zachwytu nad nimi nie można zanegować.

Najnowsze

Samochód wyścigowy jest jak kobieta…

Cytujemy za Jackiem Stewartem, trzykrotnym mistrzem świata Formuły 1.

„… jest bardzo wrażliwy, nerwowy. Czasami reaguje bardzo miło. Czasami reaguje okrutnie. Czasami, żeby wydobyć z niego to, co najlepsze, musisz się przymilać i go dopieszczać, zanim wreszcie zrobi to, czego oczekujesz. A nawet jeśli już to wszystko zrobisz i pozornie samochód zachowuje się tak, jak chcesz… nigdy nie wiesz, kiedy zmieni zdanie i zrobi coś kompletnie nieprzewidywalnego”.

Jak sądzicie, to trafne porównanie?

Najnowsze

Elle Swan na motocyklu przez Himalaje

Elle Swan niegdyś była na samym dnie. Mieszkała w samochodzie, jej życie stanowiły narkotyki i alkohol. Dziś przemierza na motocyklu Himalaje i namawia innych, by nigdy się nie poddawali.

Elle urodziła się w zamożnej, wykształconej rodzinie i jej życie zapowiadało się wspaniale. Ukończyła prestiżową uczelnię w Ohio i pracowała jako dziennikarka w Nowym Jorku. Nagła śmierć ojca, Lesliego Darnella, wpędziła ją jednak w głęboką depresję. Tak zaczął się ponury okres w jej życiu.

Dotarła do samej granicy. Przedawkowała. Jednak jej doświadczenia nie miały nic wspólnego z ciepłym i przyjaznym światłem. Wręcz przeciwnie – czuła, jak coś ją ściąga w dół w ciemne i groźne miejsce. Pamięta, że błagała Boga o jeszcze jedną szansę, by wszystko naprawić. Swój powrót z zaświatów uważa za cud. Dziś jest całkowicie trzeźwa i w pełni skoncentrowana na swoich celach.

Elle założyła własną firmę, która zajmuje się uczeniem ludzi – przede wszystkim kobiet – jak wyzwolić się z tego, co je ogranicza, i prowadzić owocne, satysfakcjonujące życie.

fot. materiały prasowe

Tak trafiła na plan filmu dokumentalnego „The Four Peakes of Freedom”. Film miał być kręcony w Himalajach, a jego bohaterami stali się ludzie tacy jak Ella – którzy osiągnęli duchową harmonię dzięki głębokiemu zaangażowaniu.

Jednak istniał pewien warunek. Ella musiała nauczyć się jeździć na motocyklu. Mało brakowało, a to by wszystko zniweczyło. Zajęcia w grupie zakończyły się dla Elli upokarzającym wyproszeniem z kursu. Była jednak wystarczająco zdeterminowana, by się nie poddać. Zapisała się na indywidualne lekcje do byłej policjantki i zapalonej motocyklistki, Joanny Needham. I to był przełom, którego potrzebowała. Nabrała odwagi i wiary w siebie, uspokoiła się. W ciągu tygodnia przeskoczyła od poziomu podstawowego do zaawansowanego. Instruktorka mówi, że nigdy czegoś podobnego nie widziała.

„Nagrałam jej postępy, bo przecież nikt by mi nie uwierzył” – śmieje się.

fot. materiały prasowe

Zbrojna w nowe umiejętności Elle poleciała do Indii. Tam czekała ją niespodzianka – okazało się, że to, co sobie wyobrażała jako grupowy przejazd, będzie w dużej mierze wyprawą solo. Każdy z uczestników filmu był filmowany oddzielnie. Całość wyprawy trwała 31 dni pełnych wąskich i niebezpiecznych dróg, ulewnego deszczu, błota, racjonowania jedzenia i odcięcia od bieżącej wody.

„Po raz drugi stanęłam twarzą w twarz ze śmiercią” – oznajmiła Elle swojej rodzinie po powrocie.

Co jednak wyniosła z tej wyprawy?

„Uświadomiłam sobie, że strach to zwykła mgła. Wydaje ci się, że to solidne ciało stałe, ale to tylko mgła. Naszym przeznaczeniem jest go pokonać” – mówi.

Najnowsze

Roxy Louw promuje nowe Renault Sandero

Surferka i modelka Roxy Louw została oficjalną twarzą kampanii promującej nowy model Renault Sandero.

Roxy pochodzi z Południowej Afryki i jeszcze jako piętnastolatka została okrzyknięta „złotym dzieckiem”. Niezwykle aktywna z natury, w szkole średniej próbowała sił w hokeju, potem przerzuciła się na boks i rower górski. Profesjonalnie zajęła się jednak windsurfingiem.

fot. Renault
fot. Renault

Jest pełną energii, hiperaktywną optymistką, której wszędzie pełno. Twierdzi, że nowy Renault Sandero wpisuje się w jej obecny tryb życia.

fot. Renault

Aby uczcić początek współpracy, Renault wypuszcza liczącą sobie sto sztuk edycję limitowaną Renault Sandero Stepway, zdobną w firmowe logo Roxy Louw – z żółwiem i kwiatem hibiskusa.

Najnowsze

Ella Henderson przy fortepianie Peugeota

Ella Henderson, gwiazda brytyjskiego programu X Factor, zaprezentowała możliwości fortepianu zaprojektowanego przez designerów Peugeota.

Siedemnastoletnia Ella zaśpiewała akustyczną wersję przeboju Cher “Believe”. Instrument został zaprojektowany przez specjalistów z Peugeot Design Lab i skonstruowany przez uznaną w branży firmę Pleyel.

fot. Peugeot

Ella tak podsumowała swoje wrażenia:

„To był prawdziwy zaszczyt (…) Czułam zarówno ekscytację, jak i nerwowe podniecenie, martwiłam się też, że ludzie będą bardziej skupieni na fortepianie, aniżeli na moim śpiewie!”.

Najnowsze