Video: Lamborghini Aventador w świątecznym klimacie

Podobnie jak wiele innych marek motoryzacyjnych w okresie przedświątecznym, Lamborghini również przedstawiło swoje video związane z wybranym, charakterystycznym symbolem świąt. W tym krótkim filmie producent skupił swoją uwagę na Świętym Mikołaju.

fot. Lamborghini

W filmie spotykamy świętego Mikołaja siedzącego przy barze gdzieś na Biegunie Północnym. Jest już 18.30, a pan w czerwonym ubraniu wciąż siedzi przy barze i zamawia mleczne napoje. Zegar wybija 22 i ku niezadowoleniu barmana, Mikołaj nie rusza się z miejsca. Wreszcie, kiedy dochodzi północ bohater wsiada do Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster i odjeżdża, by rozwieźć prezenty.

 

 

Nie da się ukryć, że ta reklama wypada marnie na tle innych, na przykład reklamy BMW z zawodnikiem DTM w roli głównej – Martinem Tomczykiem, którą możecie zobaczyć tutaj. A co Wy myślicie? 

 

Najnowsze

Mitsubishi ujawnia plany na kolejny rok

Koniec roku to zawsze dobra okazja do podsumowań, ale również skrystalizowania planów na kolejny. W przyszłym roku w Polsce zadebiutuje Mitsubishi Outlander PHEV, SUV 4x4 z hybrydowym napędem z doładowaniem zewnętrznym, crossover ASX po face liftingu, terenowy Pajero Sport oraz dwa miejskie samochody z segmentu B.  

W 2012 roku polskie przedstawicielstwo Mitsubishi Motors wprowadziło do sprzedaży trzecią generację Mitsubishi Outlandera, zmodernizowane Pajero 2012 oraz elektryczny pojazd Mitsubishi i-MiEV MY12,5 po face liftingu, model Colt z instalacją LPG, a także limitowane wersje o nazwie Colt Elegance, Outlander Clarion i Colt AIR.

Zapowiedzi na kolejny rok: MItsubishi Outlander PHEV…
fot. Mitsubishi

Od września klienci Mitsubishi mogą korzystać z nowej, bezpłatnej 4-letniej gwarancji, która obowiązuje do przebiegu 300 000 km.

W 2012 roku powstały też trzy nowe, autoryzowane placówki Mitsubishi Motors – salony z serwisami w Krakowie, Bydgoszczy i Katowicach oraz salon w Rzeszowie.

…crossover ASX po face liftingu…
fot. Mitsubishi

Przyszły rok natomiast przyniesie premiery pięciu ważnych modeli spod znaku Trzech Diamentów. W pierwszym kwartale 2013 roku zadebiutuje zmodernizowany model crossovera ASX, który przejdzie face lifting oraz zmiany we wnętrzu, a także otrzyma zmodernizowane zawieszenie. Polska będzie też jedynym krajem Unii Europejskiej, w którym będzie można kupić Mitsubishi Pajero Sport.

… i terenowy Pajero Sport
fot. Mitsubishi

Latem do sprzedaży w Polsce wejdzie Outlander PHEV, pełnowymiarowy SUV 4×4 z hybrydowym napędem z doładowaniem zewnętrznym.

Jesienią 2013 roku firma zaprezentuje dwa zupełnie nowe modele miejskich samochodów, opracowanych na nowej globalnej płycie podłogowej, ale bliższe informacje na ich temat zostaną opublikowane w późniejszym terminie. W ofercie znajdą się też modele roku 2013 oraz kilka limitowanych wersji pojazdów Mitsubishi.

 

 

Najnowsze

Seria Red Bull Fighters 2013 – po raz pierwszy w Azji i Afryce

Zasięg światowej serii Red Bull X-Fighters stale się rozszerza. W sezonie 2013 w kalendarium po raz pierwszy zawitają Azja i Afryka.

Najlepsi zawodnicy FMX będą rywalizować w Osace (Japonia) i w Pretorii (Afryka Południowa). Światowa trasa zahaczy ponownie o Meksyk, który po raz pierwszy gościł zawody w 2010 roku.

Levi Sherwood, zwycięzca sezonu 2012
fot. Sebastian Marko

To wzrost popularności FMX w Azji i Afryce skłonił organizatorów do poszerzenia trasy o nowe państwa. Nie dzieje się to jednak kosztem tradycyjnych przystanków rozgrywanych m.in. na piaszczystych plażach w Dubaju czy arenie Las Ventas w Madrycie – te pozostają niezmienione. Po raz szósty zawody Red Bull X-Fighters zawitają również do Meksyku.

fot. Jorg Mitter

Zwycięzcą serii 2012 i zarazem najmłodszym mistrzem w historii zawodów został 21-letni Nowozelandczyk – Levi Sherwood. Francuz Thomas Page zakończył tegoroczny sezon na drugim miejscu, a mistrz z 2011 roku – Hiszpan Dany Torres – zajął w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce.

KALENDARZ RED BULL X-FIGHTERS 2013:

8 marca – Meksyk (Meksyk)
12 kwietnia – Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
11 maja – Glen Helen (USA)
1 czerwca – Osaka (Japonia)
19 lipca – Madryt (Hiszpania)
31 sierpnia – Pretoria (Afryka Południowa)

 

Najnowsze

Kobiety rzadziej wpadają w poślizg na drodze

Jak wynika z badań, aż 37% kierowców w Polsce przynajmniej raz wpadło w poślizg prowadząc samochód po mokrej nawierzchni. Prawie co piąty doświadczył tego wielokrotnie. Z badań wynika, że mężczyźni znacznie częściej wpadają w poślizg niż kobiety, 44% w porównaniu do 25%.

Mężczyźni statystycznie jeżdżą bardziej agresywnie i mają więcej pewności siebie. Prawdopodobnie dlatego częściej doświadczają niebezpiecznych sytuacji na drodze – jak twierdzą trenerzy Szkoły Jazdy Renault. O skłonności do nerwowych zachowań części kierowców może też świadczyć fakt, że np. aż 37% spośród osób, które przekraczają dozwolony limit prędkości z powodu zbyt wolnej jazdy innych kierowców, wpadło
w poślizg wielokrotnie.

fot. Renault

Dane pokazują również, że 65% spośród tych, którzy w ogóle przyznają się do przekraczania prędkości, wpadło w poślizg przynajmniej raz. Jednocześnie 68% osób, które deklarują, że nigdy nie przekraczają limitów prędkości, nigdy też nie wpadło w poślizg. Z wyników badania tworzy się pewien obraz postaw na drodze i konsekwencji tych postaw. Więcej brawury i nerwów to więcej niebezpiecznych sytuacji w ruchu drogowym. Szczególnie w zbliżającym się okresie podróży świątecznych kierowcy powinni kierować się rozsądkiem, a nie emocjami.

Źródło: Szkoła Jazdy Renault

Najnowsze

Oficjalne ceny nowych modeli BMW R 1200GS i BMW F 800GT

Znane są już polskie ceny flagowych modeli motocykli BMW - F 800GT i R 1200GS. Poniżej przedstawiamy cennik wraz z uwzględnieniem kosztów dodatkowego wyposażenia.

BMW R 1200 GS będzie miała swoją premierę rynkową 2 marca 2013 roku. W stosunku do swoich słynnych poprzedników model na rok 2013 będzie charakteryzował się nowym silnikiem typu boxer chłodzonym powietrzem oraz cieczą, 6-biegową skrzynią biegów ze sprzęgłem anty-hoppingowym, większą mocą i momentem obrotowym, lepszymi parametrami użytkowymi i mniejszym zużyciem paliwa. Jak informuje producent, jednocześnie nowy R 1200 GS oferuje większy komfort jazdy, lepsze możliwości off-roadowe i bogatsze wyposażenie standardowe oraz zwiększoną paletę doposażenia opcjonalnego. Rekomendowana cena detaliczna R 1200 GS w Polsce wynosi 58.700 zł brutto, wliczając ABS jako standard we wszystkich motocyklach BMW.

Dodatkowo do tego modelu oferowane są cztery pakiety wyposażenia dodatkowego.

Pakiet Komfortowy: 2.688 zł brutto
(Mocowanie kufrów, kierunkowskazy LED, kontrola ciśnienia opon RDC, podgrzewane manetki, osłony rąk)

fot. BMW

Pakiet Aktywny: 3.680 zł brutto
(Kontrola trakcji ASC z trybami jazdy i Enduro ABS, stabilizator prędkości, światła dzienne)

Pakiet Turystyczny: 5.872 zł brutto
(Dynamiczny system elektronicznego sterowania zewieszeniem ESA, przygotowanie do montażu nawigacji, kierunkowskazy LED, mocowanie kufrów, podgrzewane manetki, osłony rąk, chromowana układ wydechowy, komputer pokładowy Pro)

Pakiet Dynamiczny: 8.684 zł butto
(Dynamiczny system elektronicznego sterowania zewieszeniem ESA, Kontrola trakcji ASC z trybami jazdy i Enduro ABS, przygotowanie do nawigacji kierunkowskazy LED, komputer pokładowy Pro, reflektor świateł głównych LED)

BMW F 800 GT. Premiera rynkowa tego modelu będzie miała miejsce 9 lutego 2013 roku. Dzięki nowemu F 800 GT, BMW Motorrad wzmacnia swoją ofertę motocykli turystycznych. Nowy model napędzany jest rzędowym, 2-cylindrowym silnikiem o poj. 798 cm3 i mocy 90 KM. Model ten posiada także system ABS oraz system Kontroli Trakcji ASC i Elektroniczne Sterowanie Zawieszenia ESA.
Rekomendowana cena detaliczna F 800 GT w Polsce wynosi 41.800 zł brutto wliczając ABS jako standard we wszystkich motocyklach BMW

fot. BMW

BMW oferuje również pakiety wyposażenia dodatkowego dla tego modelu.

Pakiet Bezpieczeństwa: 2.852 zł brutto
(Kontrola trakcji ASC, Elektroniczne sterowanie zawieszeniem ESA, Kontrola ciśnienia opon RDC) 

Pakiet Komfortowy: 1.680 zł brutto
(Podgrzewane manetki, komputer pokładowy, podstawka centralna i mocowanie kufrów)

Najnowsze