Vicki Golden – nowy talent amerykańskiego Supercrossu

Vicki Golden jest pierwszą kobietą, której udało się zakwalifikować do klasy Lites w amerykańskiej serii AMA Arenacross.

Mimo, że był to dopiero trzeci w jej karierze start w zawodach (pro race) AMA Areancross, 19-letniej Vicki udało się w niespotykanym stylu zakwalifikować do turnieju głównego. Jest to niezwykłe osiągnięcie, bo zrobiła to jako pierwsza kobieta w historii!

Po bardzo udanych kwalifikacjach, Golden znałazła się na piątej pozycji. Niestety w turnieju głównym miała mniej szczęścia, ponieważ w wyniku starcia z innym zawodnikiem uszkodziła tylne koło, co uniemożliwiło jej walkę o najwyższe lokaty. Mimo to dojechała do mety.

Vicki Golden 2011 AMA Arenacross Series Sacramento.
fot. DirtRider.com

– Jestem naprawdę szczęśliwa, że osiągnęliśmy kolejny założony cel na Arenacross. Mam zamiar dalej pracować nad techniką jazdy i zdobywać coraz lepsze wyniki – powiedziała Golden. – Jestem podekscytowana faktem, że jako pierwsza kobieta dostałam się do turnieju głównego Arenacross. Mam nadzieję, że tym osiągnięciem mogę pomóc zwrócić uwagę na motocross kobiet i będę dla nich wsparciem, tak żeby ten sport rósł w siłę – dodała.

Następny start Golden zaplanowała już 5 marca na Intrust Bank Arena w Witchita, Kansas.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze