Very Sexy Lamborghini

Michael Bay, reżyser, który ostatnio ciągle straszy kinomanów kolejnymi odsłonami cyklu „Transformers”, zrobił sobie przerwę na zgoła inny projekt. Jak najlepiej zareklamować bieliznę?

W zasadzie odpowiedź jest oczywista, pokazać ją na atrakcyjnych i zmysłowych modelkach. Jednak kadrując modelujące dla Victoria Secret piękności (Karlie Kloss, Candice Swanepoel, Alessandra Ambrosio i Lais Ribeiro) Bay przemycił jeszcze jeden element, który też bez wahania można uznać za „very sexy” – DMC’s Lamborghini Aventador Molto Veloce.

Kto tu jest bardziej seksowny… modelka czy Aventador?
fot. Victoria Secret

W redakcji Motocainy panuje zgodność – samochód widać zdecydowanie za mało i zbyt krótko!

Najnowsze

Otwarcie wystawy zdjęć Ani Jackowskiej

22 kwietnia o godzinie 12 00 odbędzie się otwarcie wystawy zdjęć podróżniczki Ani Jackowskiej.

Wystawa mieści się w Centrum Handlowym „Galeria Bemowo” w Warszawie przy ul. Powstańców Śląskich 126 i obejmuje temat trzech podróży Ani, do Stanów Zjednoczonych, Argentyny i Austrii. Znajdą się tam drukowane zdjęcia wielkoformatowe, można też będzie usiąść na kanapie i obejrzeć znacznie szerszą multimedialną prezentację zawierającą ponad 60 zdjęć. W dwóch gablotach prezentowane będą osobiste pamiątki autorki z dalekich podróży. Ekspozycja potrwa 4 tygodnie.

 

 

Najnowsze

Mistrzostwa Polski Kobiet MX – zmiany

Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami w terminarzu poszczególnych rund tegorocznych Mistrzostw Polski Kobiet MX.

W roku 2011, po raz pierwszy w historii polskiego motocrossu, w kalendarzu sportów motocyklowych PZM znalazł się Puchar Polski Kobiet MX, którego pomysłodawcą był dwumiesięcznik X-cross. Rok później X-cross Puchar Polski Kobiet MX 2012 przyciągnął jeszcze większą liczbę zawodniczek, również spoza granic naszego kraju.

Decyzją Zarządu Głównego PZM w roku 2013 kobiety wystartują w zawodach rangi Mistrzostw Polski, co znacznie podnosi ich prestiż. Odbędzie się sześć rund na najlepszych torach motocrossowych w Polsce. Udział weźmie około 30 zawodniczek.

W tym roku Mistrzostwa Polski Kobiet MX mają szczególny prestiż
fot. PZM

Aktualny kalendarz Mistrzostw Polski Kobiet MX (uwaga na zmiany):

 

18/19.05 – Olsztyn
19/20.07 – Sobieńczyce
27/28.07 – Człuchów
17/18.08 – Lidzbark Warmiński
21/22.09 – Więcbork
Puchar Polski Kobiet
14/15.09. – Dębska Wola

 

Nowy kalendarz oficjalnie zostanie zatwierdzony na prezydium ZG PZM 24 kwietnia.

 

Najnowsze

Dziś, wczoraj i jutro. Kobiety w sporcie motorowym

Dziewięć kobiet, które z pewnością mają wystarczająco dużo odporności, by ścigać się na torze i rywalizować z mężczyznami.

Przedstawiamy sylwetki dziewięciu zawodniczek, które zapisały się w historii motosportu, rozwijają się w nim obecnie bądź są jego nadzieją na przyszłość. Każda z nich byłaby prawdopodobnie w stanie udowodnić, że Stirling Moss się myli!

Sabine Schmitz
fot. materiały prasowe

Sabine Schmitz praktycznie wyrosła na torze Nürburgring. Jako kierowca pokazowej taksówki BMW (oferta dla fanów, którzy chcieliby pojechać u boku profesjonalnego kierowcy) pokonała ponad 20 tysięcy okrążeń. Dwukrotnie (w 1996 i 1997 roku) wygrała 24-godzinny wyścig na Nürburgring.

Pat Moss
fot. materiały prasowe

Trudno pominąć sylwetkę Pat Moss, chociażby dlatego, że to siostra… Stirlinga Mossa właśnie. Wygłaszając swoją ryzykowną opinię, najwyraźniej o niej zapomniał. A przecież Pat była pierwszą kobietą w historii, która wygrała międzynarodowy rajd, i powtórzyła ten sukces trzykrotnie. Pięciokrotnie cieszyła się z tytułu European Ladies’ Rally Champion. I to ona jako pierwsza zwyciężyła w międzynarodowym rajdzie za kierownicą Mini Coopera.

Alice Powell
fot. materiały prasowe

Alice Powell to prawdopodobnie największa dziś nadzieja brytyjskiego sportu motorowego na umieszczenie kobiety w Formule 1. Mając zaledwie 18 lat zwyciężyła w mistrzostwach Formuły Renault BARC i jest pierwszą kobietą, która zdobyła punkty w GP3 na torze w Monzy. Obecnie ma lat 20 i wszystko wskazuje na to, że jeszcze o niej usłyszymy.

Vicki Butler-Henderson
fot. materiały prasowe

Vicki Butler-Henderson to znana osobowość telewizyjna. Współpracuje z Jeremym Clarksonem przy Top Gear, pisywała również artykuły dla magazynów motoryzacyjnych. Przede wszystkim jednak jest szybka, bardzo szybka. Swoją przygodę ze sportem zaczęła jako dwunastolatka od kartingu, obecnie posiada zaś nie tylko licencję wyścigową, ale również bierze udział w wyścigach łodzi motorowych. Ta dziewczyna to dynamit, panie Moss.

Maria Teresa de Filippis
fot. materiały prasowe

Maria Teresa de Filippis była pierwszą kobietą w historii, która brała udział w wyścigach F1. W 1958 i 1959 roku pięciokrotnie brała udział w wyścigach Grand Prix i zakwalifikowała się do trzech finałów. W ramach ciekawostki – dwukrotnie pokonała Stirlinga Mossa, raz na SPA-Francorchamps, gdzie Moss wycofał się z wyścigu, i raz podczas GP Włoch w 1958, gdzie zajęła wyższą lokatę.

Danica Patrick
fot. materiały prasowe

Daniki Patrick nikomu przedstawiać nie trzeba. Co prawda Europejczycy mają zwyczaj kręcić nosem na prestiż wyścigów IndyRace i NASCAR, w których Amerykanka święci sukcesy, ale biorąc udział w Daytona 500 (i zdobywając pole position) pokonała trasę dwukrotnie dłuższą od każdego wyścigu F1, klasyfikując się ostatecznie na ósmym miejscu.

Michele Mouton
fot. materiały prasowe

Michele Mouton to rajdowa legenda, mistrzyni RFN w 1986 roku i wicemistrzyni świata w 1982. Wystartowała łącznie w 50 rajdach Mistrzostw Świata, wygrała cztery z nich, dziewięciokrotnie stała na podium. Zdobyła łącznie 229 punktów. W 1975 brała udział w 24-godzinnym morderczym wyścigu na torze Le Mans. Obecnie jest przewodniczącą Komisji Kobiecych Sportów Motorowych z ramienia FIA.

Desire Wilson
fot. materiały prasowe

Desire Wilson również należy do nielicznych kobiet, które utorowały sobie drogę do F1. Ścigała się dwukrotnie. Zajęła również siódme miejsce w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1983 roku.

Beitske Visser
fot. materiały prasowe

I wreszcie nie możemy zapomnieć o Beitske Visser, świeżo upieczonej członkini ekipy juniorów Red Bulla. Jak do tej pory 13 osób z tej ekipy trafiło ostatecznie do F1, trzy z nich nadal się ścigają.

 

Są też Lella Lombardi, Susie Wolff i Maria de Villota, która nie zrezygnowała ze sportu pomimo tragicznego wypadku, w którym straciła oko…

 

Czy naprawdę kobiety nie mają dość wytrzymałości, by dać sobie radę w wyścigach Formuły 1?

Najnowsze

Apis Power Cup – szybciej niż szybko

W dniach 20 i 21 kwietnia na lotnisku Bemowo odbędzie się I runda Apis Power Cup - wyścigi na 1/4 mili oraz SSSuper Drift Cup 2013.

ZAWODY NA 1/4 MILI – HARMONOGRAM, REGULAMIN, ZAPISY

NIEDZIELA, 21.04.12

07:00 – otwarcie bram wjazdowych
07:00 – 09:00 – badania kontrolne pojazdów na 1/4 mili
09:00 – briefing z zawodnikami
09:30 – 16:00 – eliminacje wszystkich klas motocyklowych i samochodowych
16:00 – 18:00 – finały wszystkich klas motocyklowych i samochodowych
19:00 – rozdanie nagród pieniężnych

W eliminacjach przysługuje dowolna liczba przejazdów (o ile organizator nie postanowi inaczej, w szczególności gdy ramy czasowe zawodów ograniczają warunki pogodowe lub inne nieprzewidywalne sytuacje). Do finałów zostanie wybrany najlepszy czas ET+RT danego kierowcy.

Opłata za start w zawodach na 1/4 mili wynosi 90 złotych i może być uiszczona wyłącznie przelewem. Zapisy są przyjmowane tylko i wyłącznie przed zawodami, za pomocą internetowego systemu rejestracji zawodników.

NAGRODY W ZAWODACH NA 1/4 MILI

Nagrody w każdej z klas motocyklowych oraz samochodowych DRAG i STREET (w sumie 16 klas startowych):
a) 500 złotych za pierwsze miejsce, jeżeli w klasie wystartuje minimum 6 zawodników;
b) 600 złotych za pierwsze miejsce, 300 złotych za drugie miejsce, 200 złotych za trzecie miejsce, jeżeli w klasie wystartuje minimum 12 zawodników;
c) 1.000 złotych za pierwsze miejsce, 300 złotych za drugie miejsce, 200 złotycvh za trzecie miejsce, jeżeli w klasie wystartuje minimum 24 zawodników;
d) w każdej klasie puchary za miejsca I-III.

Pula nagród to minimum 8.000 złotych, a maksymalnie 24.000 złotych. Organizator ma prawo przyznać nagrody specjalne za szczególne osiągnięcia na imprezie.

ZAWODY SSSUPER DRIFT CUP – HARMONOGRAM, INFORMACJE, ZAPISY

SOBOTA, 20.04.13

13:00 – 17:00 – trening PROFI i FAN
17:00 – do końca – kwalifikacje do PROFI TOP 32

Około godziny po kwalifikacjach odbędzie się briefing dla klasy PROFI i ogłoszenie wyników.

NIEDZIELA, 21.04.13

09:00 – 10:45 – trening klasy FAN
10:45 – 12:30 – trening TOP 32 PROFI w parach / Drift Taxi dla kibiców o mocnych nerwach
13:00 – 14:00 – zawody FAN
14:40 – 15:00 – prezentacja zawodników TOP 32 / parada
15:00 – finały PROFI TOP 32

Po zawodach rozdanie nagród dla zawodników i Drift Taxi do ostatniej opony!

Zawodników SSSuper Drift Cup zapraszamy po szczegóły i informacje na temat zapisów na specjalną stronę SDC 2013 – www.sdc.org.pl.

Bilet jednorazowego wstępu w sobotę (treningi driftu, wejście od 12:00): 20 złotych (bilet sobotni uprawnia do zniżki na wstęp w niedzielę);

bilet jednorazowego wstępu w niedzielę: 35 złotych (25 złotych za okazaniem biletu sobotniego);

dzieci do lat 12: wstęp darmowy

osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich: wstęp darmowy

Nie ma opłaty za parkujący samochód, płaci się jedynie za wstęp od każdej osoby.

Bilety dostępne będą wyłącznie na miejscu w dniu imprezy.

Najnowsze