Verva Street Racing – NASCAR i DAKAR

Uliczny festiwal sportów motorowych Verva Street Racing ponownie zagościł w stolicy! Gwiazdy wielu różnych dyscyplin zgromadziły się 18 czerwca na placu Piłsudskiego w Warszawie, aby pokazać swoje umiejętności w prowadzeniu wysokooktanowych maszyn.

Na liście startowej znaleźli się między innymi Marc Coma oraz Cyril Despres, a także kierowca rajdowy Tomek Kuchar, który wyjątkowo zasiadł za kierownicą potężnego samchodu z serii NASCAR. Publiczność miała także szansę zobaczyć demonstrację trików FMX w ramach Red Bull X-Fighters Jams!

Wśród licznych skoków wykonywanych na motocyklu, największe brawa zdobywały backflipy, czyli salta w tył.
fot. Łukasz Nazdraczew

Atrakcje przewidziane podczas drugiej edycji Verva Street Racing z pewnością zaspokoiły nawet największego fana motoryzacji. Pojazdy poruszające się po specjalnie przygotowanym torze między Placem Piłsudskiego, a Placem Teatralnym reprezentowały takie serie jak DTM, Formuła 3, Porsche Supercup, Super Moto i wiele innych popularnych odłamów sportów motorowych.

Ryk gaźnikowego silnika zwracał uwagę wszystkich osób w paddocku, a jego moc doceniona została gromkimi brawami podczas pokazu na torze.
fot. Łukasz Nazdraczew

Niezaprzeczalnie jedną z najwiąkszych atrakcji był samochód Briana Vickersa z serii NASCAR. Za kierownicą autentycznego pojazdu Briana zasiadł nieustępujący mu umiejętnościami Tomek Kuchar.  Na prawym fotelu zasiadł Tomasz Karolak.

O tym jak wielką frajdę przyniosła Panom jazda tym niesamowitym samochodem mogliśmy się przekonać na własnych oczach, kiedy pochłonięty akrobacjami Tomek, spalił kompletnie 2 opony, co spowodowało, że kierowca zjeżdżał z toru na felgach.
fot. Łukasz Nazdraczew

W trakcie motoryzacyjnego weekendu pojawili się także pierwszy raz w Polsce goście specjalni od lat startujący w najtrudniejszym rajdzie terenowym Dakarze: Marc Coma oraz Cyril Despres. Panowie przybyli na zaproszenie swoich kolegów z Orlen Teamu.

– To moja pierwsza wizyta w Polsce i widzę, że jest tu wielu ludzi podchodzących do sportów motorowych z dużą pasją – powiedział Coma.

– Polska kojarzyła mi się zawsze z moim dobrym kolegą Tadkiem Błażusiakiem. Po tej wizycie skojarzeń z pewnością będzie jeszcze więcej –  dodał Cyril Despres.

Panowie przybyli na zaproszenie swoich kolegów z Orlen Teamu.
fot. Łukasz Nazdraczew

Dużo uznania zdobyli także zawodnicy Red Bull X-Fighters Jams, którzy specjalnie dla warszawskiej publiczności wykonali demonstrację trików Freestyle Motocrossowych. Po zakończeniu pokazu reprezentant Południowej Afryki, Nick De Wit zaprosił wszystkich do Poznania gdzie 6 sierpnia odbędzie się polska edycja światowej serii Red Bull X-Fighters 2011.

– Do zobaczenia w Pozaniu! Tam emocji będzie znacznie więcej! – w taki sposób Nick odpowiedział na gromkie brawa ze strony widzów drugiej edycji Verva Street Racing.

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze