VC London – od motocyklistek dla motocyklistek

VC London – od motocyklistek dla motocyklistek
VC London to klub motocyklistek, który powstał w 2015 roku i od tego czasu zmotywował do jazdy motocyklem ok. 200 kobiet!

Założycielkami klubu są: Gemma Harrison, Maite Storni i Namin Cho - motocyklistki zaangażowane w szerzenie własnej pasji wśród kobiet. W 2015 kobiety roku ruszyły z bezpłatnymi szkoleniami dla początkujących motocyklistek na opuszczonym parkingu w Londynie. Od tamtej pory do grona motocyklistek dzięki szkoleniom dołączyło ok. 200 kobiet.

VC London – od motocyklistek dla motocyklistek

Pomysł wypalił, jednak nie obyło się bez problemów, ponieważ założycielki zostały oskarżone o seksistowskie podziały. Od tamtej pory prowadzą różne akcje edukacyjne i panele rozmów, żeby załagodzić tego typu sytuacje.

VC London – od motocyklistek dla motocyklistek
Po pewnym czasie okazało się, że praktycznie każda motocyklistka ma również inne, często ekstremalne zainteresowania. Klub stał się więc miejscem, gdzie spróbować można nowych rzeczy i być może wybrać dodatkowe hobby. Organizowane warsztaty dotyczyły np. wspinaczki, jazdy na deskorolce, surfowania, fotografii. Działalność poszerzyła się także o off-roadowe obozy Dirt Camp oraz kobiecą linię odzieży.

Strona grupy: http://www.vclondon.co.uk/

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.