motocaina.pl logo
Edyta Wrucha
Redaktor

VC London – od motocyklistek dla motocyklistek

16 sierpnia 2018
2
VC London to klub motocyklistek, który powstał w 2015 roku i od tego czasu zmotywował do jazdy motocyklem ok. 200 kobiet!

Założycielkami klubu są: Gemma Harrison, Maite Storni i Namin Cho - motocyklistki zaangażowane w szerzenie własnej pasji wśród kobiet. W 2015 kobiety roku ruszyły z bezpłatnymi szkoleniami dla początkujących motocyklistek na opuszczonym parkingu w Londynie. Od tamtej pory do grona motocyklistek dzięki szkoleniom dołączyło ok. 200 kobiet.

Pomysł wypalił, jednak nie obyło się bez problemów, ponieważ założycielki zostały oskarżone o seksistowskie podziały. Od tamtej pory prowadzą różne akcje edukacyjne i panele rozmów, żeby załagodzić tego typu sytuacje.

Po pewnym czasie okazało się, że praktycznie każda motocyklistka ma również inne, często ekstremalne zainteresowania. Klub stał się więc miejscem, gdzie spróbować można nowych rzeczy i być może wybrać dodatkowe hobby. Organizowane warsztaty dotyczyły np. wspinaczki, jazdy na deskorolce, surfowania, fotografii. Działalność poszerzyła się także o off-roadowe obozy Dirt Camp oraz kobiecą linię odzieży.
Strona grupy: http://www.vclondon.co.uk/

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!