Valerie Thompson bije rekord BMW na Bonneville

Dwukrotna rekordzistka świata Valerie Thompson pobija kolejny rekord na słonym jeziorze Bonneville.

Choć tym razem nie jest to światowy rekord, motocyklistka może być z siebie dumna. Jadąc motocyklem BMW S1000RR uzyskała maksymalną prędkość 323km/h, co nie było łatwe ze względu na silne podmuchy wiatru. Tym samym poprawiła swój własny rekord o ponad 50km i wyprzedziła wszystkie inne BMW startujące w tegorocznych testach prędkości BUB.

Kerry Alter, członek i współwłaściciel zespołu Alter/Bivins, w którym startuje Valerie, bardzo pozytywnie wypowiada się o staraniach motocyklistki. Uważa, że dwie próby, w których Valerie uzyskała kolejno 320 i 323km/h to świetny wynik przy tak trudnych warunkach, a jej wcześniejsze doświadczenie w tegorocznych wyścigach z pewnością jej pomogło. Razem z Valerie zespół Alter/Bivins ustanowił już jedenaście nowych rekordów na przestrzeni ostatnich 5 lat, w tym trzy w tym roku.

W latach 2006 i 2007 Valerie ustanowiła dwa rekordy prędkości na Harleyu Davidsonie. Prócz drag racingu, motocyklistka często udziela się w imprezach charytatywnych na rzecz dzieci chorych na raka.

Oto jedna z prób pobicia rekordu na jeziorze Bonneville.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze