Valentino filantrop

Fankom MotoGP Valentino nie trzeba przedstawiać. Rossi działa na kobiety nie tylko swoim talentem motocyklowym, lecz także osławionym już talentem kulinarnym i dobrym sercem. Raz na jakiś czas bierze udział w akcjach charytatywnych. Teraz angażuje się w zbiórkę na rzecz dzieci chorych na białaczkę.

Czyż nie jest uroczy?
fot. oficialna strona VR

Motocyklowy Mistrz Świata Moto GP nie od dziś stara się pomagać potrzebującym. Rok temu wspólnie z Fernando Alonso (F1) przyłączył się do zbiórki na rzecz czerwonego krzyża – przecież wystarczy się ścigać dla publiki: gokartem, samochodem, motocyklem, by ta ofiarowała każdy grosz za jego występy.

Tym razem zorganizowano wyścigi crossowe, w których Rossi zmierzy się ze śmietanką kierowców motocyklowych m.in. Lorisem Capirossi (nasz wywiad z Lorisem przed sezonem czytaj tutaj), Marco Simoncelli, Andrea Dovizioso, Mattia Pasini i Kevinem Schwantz – amerykańskim motocyklistą, przez całą karierę związanym z Suzuki, Mistrzem Świata najwyższej kategorii MotoGP z 1993 roku.

Impreza charytatywna odbędzie się 15 listopada. Datki i zyski z eventu zostaną przekazane na rzecz dzieci cierpiących na białeczkę leczonych we włoskim szpitalu w Pésaro.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze