Używane auto kupuj z kobiecą rozwagą

Zgodnie z ostatnim badaniem przeprowadzonym przez HPI, kobiety częściej niż mężczyźni są zadowolone z zakupu używanego samochodu. Czy to oznacza, że podejmują decyzję z większą rozwagą?

43% respondentów stwierdziło, że nie jest usatysfakcjonowanych z zakupu, w porównaniu do 35% respondentek. Ponad połowa kobiet nie waha się przed sfinalizowaniem transakcji zapytać o zdanie znajomego czy członka rodziny znającego się na rzeczy. Mężczyźni jednak czynią to niechętnie – zaledwie 27% z nich szuka porady. Im są młodsi, tym bardziej skłonni do nieprzemyślanych zakupów, których potem żałują.

fot. materiały prasowe

Niezależnie od płci nabywcy, zakup używanego samochodu zawsze wiąże się z ryzykiem. Spontaniczna decyzja może zaowocować tym, że w wejdziemy w posiadanie samochodu kradzionego, z drugiej ręki albo obciążonego zaległościami finansowymi. Niestety aż 30% respondentów przyznało, że nie zadało sobie trudu pogrzebania w historii kupowanego samochodu.

fot. materiały prasowe

Specjaliści stanowczo radzą, żeby zawsze starannie sprawdzić całą dokumentację pojazdu, a przede wszystkim nigdy nie płacić gotówką z ręki do ręki – ten błąd popełnia wiele osób. Jeśli wpadną w ręce oszusta, nie będę mieli żadnego dowodu dokonanego zakupu.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Podstawowa zasada – nie znasz się, poproś kolegę, znajomego, który się zna (nie ,,internetowego eksperta”, tylko mechanika, blacharza, starego drivera) o pomoc. Nie kupuj na wygląd auta. Pamiętaj nie ma super okazji, auta sprowadzane z zachodu nie są aukcją charytatywną, miernik grubości lakieru da się oszukać – wprawnego oka i wiedzy nie! Kolejny niuans: stan licznika, to nie przebieg auta (cofając licznik handlarz w ogłoszeniu pisze stan licznika, a nie słowo przebieg auta – to zwalnia go z odpowiedzialności karnej, za oszustwo). Jest mnóstwo sztuczek na podpicowanie auta na handel i nikt nie sprzedaje sprawnego, dobrze utrzymanego z niskim przebiegiem uta, za grosze !!!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze