Quantcast

Utrudnienia na autostradzie A4. Ruszył remont kolejnego odcinka

W poniedziałek rozpoczął się remont na autostradzie A4 między Górą św. Anny i granicą woj. opolskiego i śląskiego. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na tym odcinku.

Po zakończeniu przerwy zimowej wykonawca wznawia prace związane z remontem autostrady A4 na odcinku pomiędzy Górą św. Anny i granicą woj. opolskiego i śląskiego. Remont opolskiego odcinka autostrady jest kontynuacją rozpoczętego w 2013 roku procesu modernizacji drogi.

W ubiegłym roku prace skupiły się na dwóch etapach – zarówno na jezdni południowej (w kierunku Katowic), jak i północnej (w kierunku Wrocławia). Łącznie odnowiono nawierzchnię na około 13 kilometrów wraz z remontem na węźle Kędzierzyn-Koźle.

Remont na autostradzie A4 między Górą św. Anny i granicą woj. opolskiego i śląskiego

Prace zaplanowane w tym roku realizowane będą w trzech etapach. Początkowo na jezdni południowej (w kierunku Katowic) – najpierw na 2,5-kilometrowym odcinku w okolicach Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Góra św. Anny, a następnie na 7-kilometrowym odcinku od węzła Kędzierzyn-Koźle do granicy woj. opolskiego i śląskiego wraz z węzłem Strzelce Opolskie. W kolejnym etapie zaplanowano remont jezdni północnej (w kierunku Wrocławia) na długości 7 kilometrów.

Utrudnienia na autostradzie A4. Ruszył remont kolejnego odcinka
Utrudnienia na autostradzie A4. Ruszył remont kolejnego odcinka, fot. materiały prasowe / GDDKiA

Zmiana organizacji ruchu na autostradzie A4

22 marca rozpoczęto prace na jezdni południowej i tym samym ruch  zostałprzekierowany na jezdnię północną z przekrojem 2+2 (po dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i Wrocławia). Przeciwne kierunki ruchu sąrozdzielone barierami ochronnymi.

W dniach od 23 do 25 marca zaplanowano prace przy ustawianiu barier dla kolejnego etapu (od km 274 do km 282). W weekend (26-27 marca) zaplanowano zamknięcie dla ruchu odcinka jezdni południowej (w kierunku Katowic) wraz z węzłem Strzelce Opolskie. Tym samym ruch z jezdni południowej zostanie przełożony na jezdnię północną z przekrojem 2+1 (2 pasy w kierunku Wrocławia, 1 w kierunku Katowic).

Wyznaczony objazd ze względu na zamknięcie węzła Strzelce Opolskie:

  • dla kierowców jadących od strony Katowic – zjazd na węźle Kędzierzyn-Koźle, następnie DW426 oraz DK94 w Strzelcach Opolskich
  • dla kierowców jadących od strony Wrocławia – zjazd na węźle Kędzierzyn-Koźle, następnie DW426 oraz DK94 w Strzelcach Opolskich

Od 2013 roku wyremontowano około 150 kilometrów autostrady A4 z całego liczącego ponad 170 kilometrów odcinka (w podziale na jezdnię północną i południową) w woj. opolskim. Remont to przede wszystkim poprawa warunków jazdy i zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom autostrady.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze