Uspokój swojego malucha dźwiękiem… Hondy NSX!

Która mama nie zna tego problemu – bez względu na to, co by nie robiła, jej pociecha nie chce przestać płakać. Ciekawe rozwiązanie zaproponowała niedawno Honda.

W Japonii pojawiły się pluszowe samochodziki, których zadaniem jest uspokajanie małych dzieci. Robią to emitując dźwięki, jakie wydaje z siebie silnik Hondy NSX. Czy to znaczy, że każdy z nas rodzi się z wielką miłością do japońskiej motoryzacji?

Brzmi to trochę jak humorystyczna kampania reklamowa, ale przedstawiciele Hondy opierają się na konkretnych badaniach naukowych. Wynika z nich, że małe dzieci uspokajają się słysząc dźwięki zbliżone do tych, jakie słyszały będąc jeszcze w brzuchu mamy, takie jak przepływ krwi oraz bicie serca. Są to dźwięki o częstotliwościach 250 Hz i niższych.

Honda zaczęła badać odgłosy generowane przez swoje auta, aby znaleźć takie odpowiadające tym wymaganiom. Na warsztat wzięto 37 modeli, z których najlepiej wypadł nowy NSX, a tuż za nim uplasowały się Integra Type R oraz S2000. Głośnik zamontowany w pluszowym coupe generuje więc dźwięki 3,5-litrowego V6 napędzającego ten hybrydowy supersamochód.

Zabawka Hondy jest jeszcze prototypem, ale rodzice, który mieli okazję ją testować potwierdzają, że ich maluchy uspokajały się po otrzymaniu nietypowego pluszaka. Jak wam się podoba ten pomysł? Kupilibyście taki „uspokajacz” dla swojego dziecka?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze