USF1 pokaże samochód w USA

Zgodnie z założeniami przedstawianymi przez Peter Windsora i Kena Andersona już prawie rok temu USF1 to czysto amerykański zespół. Dlatego też prezentacja bolidu, który pojawi się na torach F1 w sezonie 2010 odbędzie się na ziemi amerykańskiej.

Peter Windsor jeszcze w roli komentatora
fot. Red Bull

Pierwsze testy samochodu amerykańskiego zespołu odbędą się w Barber Motorsport Park w Alabamie na początku przyszłego miesiąca. FIA wyraziła oczywiście zgodę na przeprowadzenie takich prób na torze w USA. Jako jedyna z czterech nowych ekip USF1 przeprowadzi pierwsze testy poza Europą mimo, że posiada swoją bazę także w MotorLand Aragon, w znajdującym się w północnej części Hiszpanii mieście Alcaniz. Europejska siedziba ma zresztą służyć Amerykanom do prowadzenia prac nad rozwojem samochodu, do jego testowania i jako centrum logistyczne. Jak zaznaczył ostatnio Peter Windsor, zespół zamierza jednak spotkać się podczas testów z innymi zespołami przed rozpoczęciem sezonu. Team nie przedstawił jeszcze nazwisk kierowców, których zamierza zatrudnić i jak twierdzi Windsor czeka go bardzo trudna decyzja w tej sprawie ale zamierza dokonać wyboru i podpisać umowy w najbliższym czasie.

Najnowsze

Ekskluzywna Dacia – wersja limitowana

Nie tylko najsławniejsze marki, czy kultowe modele mają swoje limitowane edycje. Black Line to debiut nowej, ekskluzywnej serii Dacii. Czy żałobny lakier przyciągnie tłumy chętnych kobiet? Podobno w czarnym im do twarzy...

Czarny to kolor elegancji
fot. Dacia

Seria Black Line dostępna będzie we wszystkich modelach Dacii, a więc w Sandero, Loganie i Loganie MCV. Linię tę charakteryzuje wyposażenie podobne do wersji samochodu Lauréate lecz również, co charakterystyczne tylko dla Black Line, czarny metalizowany lakier, skórzana kierownica ze sterowaniem radia (z MP3) oraz pokryte czarnym materiałem z widocznymi przeszyciami fotele.

Wersja Black Line jest już do kupienia we Francji. Najtańszy model, jak wszystkie Dacie ma bardzo atrakcyjną cenę i kosztuje  niecałe 10 tysięcy euro. Czy samochody z tej edycji specjalnej będziemy mogli kupić w Polsce? Na razie nie wiadomo.

Najnowsze

Kobieta będzie zarządzać Sauber F1 Team

Dyrektorem zarządzającym Sauber F1 Team została kobieta! Ciągle jeszcze pod nazwą BMW Sauber F1 Team działa już nowa strona internetowa szwajcarskiego zespołu. Ekipa Petera Saubera powołała nowy zarząd i informuje o swojej działalności.

Monisha Kaltenborn będzie zarządzać Sauber F1 Team
fot. bmw-sauber-f1-team

Po dokonaniu zakupu udziałów BMW Sauber F1 Team pod koniec listopada 2009 i powrocie pracowników BMW do Monachium Peter Sauber przedstawia dziś nową strukturę zarządu firmy.

Nowym Prezesem Zarządu jest oczywiście sam Peter Sauber, który będzie pełnił także funkcję szefa teamu na torach Formuły 1. Nie będzie on jednak odpowiedzialny za działania operacyjne w Hinwil.

Nowym Dyrektorem Zarządzającym w siedzibie teamu została Monisha Kaltenborn, która od 1998 roku była szefową do spraw prawnych i członkiem zarządu od 2001 roku. Kaltenborn odpowiedzialna była także za relacje z FIA, FOM i FOTA.

Za aktywności marketingowe odpowiedzialny będzie syn Petera Saubera – Alex. Związany ze sportem od kilku lat i zajmujący stanowisko dyrektora handlowego w jednej z drużyn piłki nożnej 36-letni szwajcar jest z wykształcenia prawnikiem i uzyskał MBA z dziedzinie zarządzania w sporcie w 2007 roku.

Willy Rampf i Kamui Kobayashi

fot. bmw-sauber-f1-team

Odpowiedzialnym za inżynierię pozostaje dyrektor techniczny Willy Rampf. Do zarządu dołączył także Jürg Flach związany z firmą od 1999 roku, jako dyrektor operacyjny odpowiedzialny za produkcję. Na swoje stanowisko dyrektora finansowego powrócił także po 18 miesiącach Urs Jampen.

Zespół nie podał jeszcze nazwiska drugiego kierowcy, który zostanie partnerem Japończyka Kamui Kobayashi.

Jak stwierdza w oświadczeniu prasowym opublikowanym przez zespół, Peter Sauber – Formuła 1 ulega ciągłym zmianom. Ta część odpowiedzialności nie tylko jest zgodna z obecnymi wymaganiami sportu, ale także działa odświeżająco na prowadzenie firmy. Osobiście, będę oczywiście chciał znać wszelkie szczegóły rozwoju, ale działania operacyjne pozostawiam zarządowi w Hinwil.

Wielbiciele szwajcarskiego zespołu – niezależnie od tego, czy jeździ w nim Robert Kubica, czy nie – nową stronę znajdą pod adresem www.bmw-sauber-f1-team.ch

 

Najnowsze

Audi – nie dla samobójców!

Reklamy mają zwracać na siebie uwagę, często więc zaskakują, a nawet szokują. Czy jednak reklamując swoje przyjazne naturze silniki Audi nie przesadziło?

 

A5 – samochód przyjazny ludziom
fot. Audi

Próba popełnienia samobójstwa za pomocą spalin przychodzi do głowy pewnemu właścicielowi Audi A5 z silnikiem TDI. Pan wsadza do rury wydechowej przewód, a drugi jego koniec umieszcza we wnętrzu auta. Czas mija, paliwo się kończy, a pan zasypia – za chwilę jednak się budzi. Nie udało mu się…

Jak stara się udowodnić producent, jednostki TDI są przyjazne środowisku i ludziom.

Pozostaje mieć nadzieję, że nikt nie testuje ich w taki sposób.

 

 

Najnowsze

Lotus przygotowuje się do testów w Jerez

Wielbiciele Formuły 1 z pewnością oczekują już z niecierpliwością na pojawienie się na torach legendy wyścigów  - Lotusa.

Prawie gotowy Lotus…
fot. Lotus

Jak powiedział Mike Gascoyne, Chief Technical Officer zespołu, prace nad samochodem są bardziej zaawansowane niż przewidywano. Lotus chce „odpalić” silnik o tydzień wcześniej niż zaplanowano, a więc 5 lutego i zamierza wyjechać po raz pierwszy na  tor w Jerez 17 lutego, a następnie testować swoje rozwiązania pod Barceloną. Mając tak doświadczonych kierowców jak Heikki Kovalainen i Jarno Trulli, team otwarcie mówi, że stanie się najlepszym z nowych zespołów w tym sezonie. Mike Gascoyne widzi swoją ekipę w połowie stawki klasyfikacji generalnej 2010.

Jako rywali do pokonania oprócz nowych zespołów Gascoyne wymienia także Force India, Toro Rosso i team Petera Saubera.

Najnowsze