Urszula Radwańska współprowadziła dla dzieci lekcję z zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego

Uczniowie jednej z warszawskich podstawówek uczestniczyli w wyjątkowej lekcji o bezpieczeństwie ruchu drogowego online. Zajęcia wspólnie z Głównym Inspektorem Transportu Drogowego Alvinem Gajadhurem poprowadziła tenisistka Urszula Radwańska. Trwa cykl zajęć dla dzieci biorących udział w zimowych półkoloniach.

Lekcja online została przeprowadzona z sali edukacyjnej przygotowanej w siedzibie GITD. W zajęciach wzięli udział uczniowie trzech klas ze Szkoły Podstawowej nr 366 im. Jana Pawła II w Warszawie.

Alvin Gajadhur tak zapowiedział nietypowe zajęcia:

Nie możemy spotykać się z wami w szkołach, dlatego dzisiejsza lekcja zostanie przeprowadzona online. Nie będą to tradycyjne zajęcia. Nie będziemy stawiali stopni. Przygotowaliśmy ciekawe prezentacje i zagadki. Najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach przekaże dziś razem ze mną znana tenisistka Urszula Radwańska.

I tym razem najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego udowodnili, że znajomość znaków drogowych i najważniejszych przepisów nie jest dla nich problemem. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały prezentacje multimedialne i filmy animowane, których bohaterem jest Krokodylek Tirek.

Urszula Radwańska powiedziała:

Ze sportem jestem związana od najmłodszych lat. Od najmłodszych lat należy również wiedzieć, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i jakie czyhają na nas niebezpieczeństwa. Sporo podróżuję, często wyjeżdżam na kolejne turnieje tenisa, dlatego dziś chciałam podzielić się z wami swoją wiedzą o bezpieczeństwie.

Odpowiedzi na pytania i zagadki o bezpieczeństwie przygotowane przez nietypowych nauczycieli, nie sprawiały najmłodszym problemów.

Projekt edukacyjny „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” online został przygotowany z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. Jego interaktywna forma oraz wykorzystane narzędzia edukacyjne, jak animowane filmy, czy zagadki i quizy, mają zachęcać dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, szczególnie w ruchu drogowym.

Zajęcia w formie online będą kontynuowane również po feriach. Placówki oświatowe zainteresowane uczestnictwem w projekcie mogą przesyłać zgłoszenia na adres e-mail: lekcja@gitd.gov.pl.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze