Tak wygląda urodzinowa Mazda na setną rocznicę marki. Jest dostępna w Polsce!

Tak wygląda urodzinowa Mazda na setną rocznicę marki. Jest dostępna w Polsce!

16 lipca 2020
29
Mazda świętuje w tym roku 100-lecie działalności i wprowadza do sprzedaży wersje jubileuszowe swoich modeli. Jubileuszowe modele będą się wyróżniać i będą dostępne w Polsce.
Loading module...

Znakiem rozpoznawczym edycji jubileuszowych jest dwukolorowa, biało-burgundowa kombinacja koloru nadwozia i wnętrza oraz charakterystyczne, urodzinowe emblematy. Wszystko to na pamiątkę pierwszego samochodu osobowego, Mazdy R360 Coupé, debiutującej w 1960 r., ówczesnego hitu w rozwijającym się wtedy dynamicznie segmencie kei-car w Japoni. Model ten utorował drogę gamie samochodów osobowych Mazdy, które dziś sprzedawane są na wszystkich kontynentach.

Najbardziej charakterystyczną odmianę wersji 100th Anniversary otrzyma pierwsza elektryczna Mazda MX-30, której dwutonowe nadwozie w kolorze Ceramic Metallic ozdobione będzie dachem w wyróżniającym się burgundowym kolorze. Pozostałe modele z edycji jubileuszowej dostępne w Polsce: Mazda3, Mazda CX-30, Mazda MX-30 oraz Mazda6, a w późniejszym terminie także MX-5 i Mazda CX-5, dostępne będą w jednolitym kolorze nadwozia Snowflake White z jubileuszową plakietką nad przednim nadkolem i charakterystycznymi dekielkami felg z jubileuszowym logo. Wszystkie modele w wersji 100th Anniversary wyposażone będą w wykończoną skórą fotele w kolorze burgundowym z jubileuszowym logotypem wytłoczonym na zagłówkach przednich foteli. Jedynie w elektrycznej Maździe MX-30 tapicerka foteli będzie obita kombinacją tkaniny i ekologicznej skóry w kolorze czarno-burgundowym. Każdą wersję 100th Anniversary uzupełnia także jubileuszowe logo wytłoczone na obudowie kluczyka oraz plakietki na dywanikach.

Do zakupu Mazdy z serii 100th Anniversary producent dorzuca 168-stronicowy album poświęcony historii marki pt.: „Maxda One Hundred” oraz miniaturkę modelu R360 Coupé w skali 1:43. W sumie na polski rynek przewidziano 100 sztuk wszystkich modeli serii specjalnej. 

Mazda 100th Anniversary - wersje i ceny modeli

  • Mazda3 100th Anniversary dostępna jest w nadwoziu Hatchback z silnikiem 2.0 SKYACTIV-X 180KM i ręczną, sześciostopniową skrzynią biegów oraz napędem na przednią oś  w rekomendowanej cenie detalicznej 138 900 zł.
  • Wersja bazuje na poziomie wyposażenia HIKARI z obręczami aluminiowymi 18 cali w kolorze czarnym.
  • Mazda CX-30 100th Anniversary dostępna jest z silnikiem 2.0 SKYACTIV-X 180KM i ręczną, sześciostopniową skrzynią biegów oraz napędem na przednią oś w rekomendowanej cenie detalicznej 149 900 zł. Wersja bazuje na poziomie wyposażenia HIKARI z obręczami aluminiowymi 18 cali „Bright”.
  • Mazda6 100th Anniversary dostępna jest w nadwoziu Sedan i Sport Kombi z silnikiem 2.5 SKYACTIV-G 194KM i automatyczną, sześciostopniową skrzynią biegów oraz napędem na przednią oś w rekomendowanej cenie detalicznej 190 900 zł. Wersja bazuje na wyposażeniu SkyDREAM z obręczami aluminiowymi 19 cali „Bright”.
  • Mazda MX-30 100th Anniversary bazująca na wersji wyposażenia Enso, z obręczami aluminiowymi 18 cali, dostępna jest w cenie 168 900 zł.

Modele można zamawiać od 1 sierpnia 2020 r. Mazda CX-5 i Mazda MX-5 w wersji 100th Anniversary pojawią się w ofercie na polskim rynku pod koniec tego roku.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!