Uratuj życie dziecka idącego do szkoły

Znany reżyser, Luc Besson stworzył film, który został wykorzystany do akcji społecznej obrazującej, jak niebezpieczna może być codzienna droga do szkoły.

Twórca takich produkcji jak „Leon Zawodowiec”, „Piąty element” czy „Wielki błękit” wziął udział w akcji społecznej #SaveKidsLives.

Jak podaje WHO, każdego dnia 500 dzieci idących do szkoły ginie pod kołami samochodów. Kampania ma pozwolić na uświadomienie ogromu tego zjawiska oraz podniesienia świadomości wśród kierowców.

Zdjęcia do filmu były kręcone w Paryżu oraz w Afryce Południowej, gdzie brak jakiejkolwiek infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo na drogach, przyczynia się do ogromu tragedii. Stolica Francji została wybrana z powodu ogromnego ruchu samochodowego, który sprzyja zagrożeniu pieszym.

Kampania FIA jest elementem światowej akcji #SaveKidsLives, a dzisiaj ruszą także lokalne akcje medialne związane z premierą filmu, przygotowane w 10 językach (Angielskim, Francuskim, Hiszpańskim, Portugalskim, Włoskim, Niemieckim, Arabskim, Chińskim, Japońskim i Rosyjskim).

Najnowsze

W styczniu ruszy wielka akcja serwisowa VW

Na początku 2016 roku w serwisach Volkswagena zrobi się tłoczno. Niemiecki koncern zapowiada rozpoczęcie wielkiej akcji serwisowej, która dotyczy silników Diesla ze zmodyfikowanym oprogramowaniem.

Nowy prezes koncern Volkswagen zapowiedział, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w styczniu przyszłego roku rozpocznie się akcja serwisowa, która powinna potrwać do końca 2016 roku. 

Podczas ostatniej konferencji prasowej Matthias Mueller wyraził przekonanie, że nieliczni pracownicy koncernu brali udział w pracach nad oprogramowaniem, które umożliwiało fałszowanie wyników na toksyczność spalin. 

Całe zamieszenie z oszustwem spowodowało znaczny spadek kursu akcji Volkswagena, nie mówiąc już o bardzo dotkliwym uszczerbku na reputacji firmy. Nowy szef koncernu zapowiedział mocną restrukturyzację, dzięki czemu firma będzie mniejsza i mniej scentralizowana. Każda firma współpracująca z koncernem zostanie poddana szczegółowej kontroli.

Mueller wierzy, że firma odzyska swoją dawną reputację w ciągu 2-3 lat. Według dotychcasowych szacunków, ponad 11 mln samochodów na całym świecie zostało wyposażonych w oprogramowanie umożliwiające fałszowanie testów toksyczności spalin.

Najnowsze

Goodc

Podsumowanie sezonu Roxanne Treuberg

Roxanne Treuberg to niemiecka, 16-letnia zawodniczka, która zamknęła właśnie swój debiutancki sezon w Kia Lotos Race. Była jedyna kobietą w stawce 21 zawodników.

Roxanne na co dzień mieszka w niemieckim Wildeck i należy do klubu ADAC Essen. Zamiłowanie do motoryzacji przejęła po tacie, który w latach 80-tych z powodzeniem ścigał się w rajdach (w latach 1985-1988, brał udział w Rajdzie Polski, próbował swych sił również w WRC).

Przez 7 lat zawodniczka szlifowała swoje umiejętności na torze kartingowym, aż przyszedł czas na większe wyzwanie. Początkowo rozważała starty w małych bolidach, jednak ze względów finansowych i będąc pod wrażeniem organizacji zawodów – wybrała serię wyścigową KIA:

– Przyzwyczaiłam się już, że jestem jedyną dziewczyną na torze. W ogóle mi to nie przeszkadza. Nie raz już udowodniłam, że potrafię być równie szybka jak moi koledzy. Lub nawet szybsza! – mówi Roxanne.

– Największa różnica między kartingiem a wyścigami KIA LOTOS RACE polega na tym, jak jestem postrzegana i traktowana przez pozostałych kierowców. Zawsze są wobec mnie uprzejmi i nie traktują wyłącznie jak rywala. Czuję, że chłopaki mnie szanują i nie śmieją się ze mnie dlatego, że jestem dziewczyną – dodaje.

Zawodniczka została bohaterką podczas wyścigu w Moście, kiedy jej KIA miała awarię systemu wentylacji i do kabiny przenikało gorące powietrze z komory silnika. Po pierwszym wyścigu zasłabła z wycieńczenia i odwodnienia – szybko trafiła pod opiekę medyczną. Po uzupełnieniu płynów uparła się, że stanie do drugiego wyścigu, mimo sprzeciwu lekarza. Walczyła z rywalami i udało jej się poprawić czas na tyle, by wskoczyć 2 lokaty wyżej w wynikach.

– Tylko kończąc wyścigi i wygrywając z innymi kierowcami w czystej walce zdobywa się doświadczenie, którego tak bardzo potrzebuję. Trochę dobrej zabawy podczas ścigania i zdobycie kolejnych punktów też się liczą, jeśli myśli się o zajęciu dobrego miejsca w klasyfikacji na koniec sezonu – mówiła Roxanne na początku roku, a wtedy jej marzeniem była pierwsza 10-tka wyników.

Niemałą niespodziankę sprawiła już na początku, gdy okazała się najszybsza podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej Kia Lotos Race na torze Hungaroring – przejechała jedno okrążenie z czasem 2:26,441 sekundy.

Punkty udało jej się zdobyć w 4 z 6 rund, a najlepsza lokata – to dwa razy zdobyte 13. miejsce. Ostatecznie w klasyfikacji sezonu była 18-sta:
– Ten sezon to tylko przygotowanie. Kolejny to będzie atak! – mówi tato Roxanne.

Najnowsze

Lexus zbudowany z papieru

Projektanci Lexusa mają chyba sporo wolnego czasu, bowiem właśnie stworzyli replikę modelu IS w skali rzeczywistej, wykorzystując do tego... origami.

Tworzenie origami to bardzo precyzyjna robota. Ludzie pracujący dla japońskiej mark postanowili pokazać swoje umiejętności tworząc replikę Lexusa LS w skali 1:1. Wykorzystali do tego 1700 laserowo wyciętych arkuszy papieru o grubości 10 mm. Każdy z nich został odpowiednio ponumerowany, a połączono je za pomocą kleju na bazie wody, którzy potrzebuje 10 minut do wyschnięcia.

Tak więc nie była to szybka robota. Całość trwała ponad trzy miesiące. Replika Lexusa jest oczywiście w pełni funkcjonalna. Samochód stworzony z origami został wyposażony w silnik elektryczny umieszczony w specjalnej stalowo-aluminiowej ramie.

Ten nietypowy projekt zostanie zaprezentowany oficjalnie podczas imprezy NEC w Birmingham, 8 października.

Najnowsze

Dieselgate jako przebranie na Halloween

Kilka lat temu jednym z hitów było przebranie za franka szwajcarskiego. Tegoroczną bombą będzie z pewnością strój nawiązujący do afery Volkswagena.

Serwis Halloweencostumes.com zaprezentował właśnie instrukcję, jak stworzyć idealny strój na tegoroczną imprezę Halloweenową. 

Potrzebny do tego będzie kostium upodabniający nas do samochodu, a także maska gazowa, kanister, trochę papieru toaletowego i farba w spreju. Papier pomalowany na czarno będzie symbolizował czarny dym wydostający się z wydechu.

Takie przebranie na pewno będzie hitem imprezy.

Najnowsze