Uratuj życie dziecka idącego do szkoły

Znany reżyser, Luc Besson stworzył film, który został wykorzystany do akcji społecznej obrazującej, jak niebezpieczna może być codzienna droga do szkoły.

Twórca takich produkcji jak „Leon Zawodowiec”, „Piąty element” czy „Wielki błękit” wziął udział w akcji społecznej #SaveKidsLives.

Jak podaje WHO, każdego dnia 500 dzieci idących do szkoły ginie pod kołami samochodów. Kampania ma pozwolić na uświadomienie ogromu tego zjawiska oraz podniesienia świadomości wśród kierowców.

Zdjęcia do filmu były kręcone w Paryżu oraz w Afryce Południowej, gdzie brak jakiejkolwiek infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo na drogach, przyczynia się do ogromu tragedii. Stolica Francji została wybrana z powodu ogromnego ruchu samochodowego, który sprzyja zagrożeniu pieszym.

Kampania FIA jest elementem światowej akcji #SaveKidsLives, a dzisiaj ruszą także lokalne akcje medialne związane z premierą filmu, przygotowane w 10 językach (Angielskim, Francuskim, Hiszpańskim, Portugalskim, Włoskim, Niemieckim, Arabskim, Chińskim, Japońskim i Rosyjskim).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze