Unikatowe customy: Behemoth Bike i The Recidivist do obejrzenia na MotoExpo 2016
Dwa niesamowite motocykl stworzone przez polską firmę Game Over Cycles będzie można zobaczyć już od soboty na warszawskiej wystawie MotoExpo 2016.
The Recidivist
Pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Pięć miesięcy konstrukcji, 250 godzin samego tatuowania. Oparty na motocyklu Harley-Davidson Softail, ale z oryginalnej maszyny zostały tylko część ramy oraz silnik Twin Cam 96”, a wszystkie pozostałe elementy konstrukcji oraz zastosowane mechanizmy są autorskimi rozwiązaniami konstruktorów z Game Over Cycles.
Koncept motocykla nawiązuje do tradycji tatuowania się obecnej od lat w środowisku motocyklowym w USA. Motocykliści tatuowali się zarówno ze względów osobistych, aby wyrazić swój charakter oraz styl życia, a także społecznych. W niestabilnych latach powojennej Ameryki wielu motocyklistów nie rzadko prowadziło życie na krawędzi prawa, ale w owych trudnych czasach byli oni również bardzo aktywni w pomaganiu ludziom z ich lokalnej społeczności. The Recidivist jest więc artystyczną wizją nawiązującą do tych tradycji, która w swojej konstrukcji oraz zdobieniach przedstawia historię człowieka z mocnym charakterem.
Behemoth Bike
Customowy motocykl zainspirowany i zbudowany we współpracy z ikoną polskiego i światowego metalu – zespołem Behemoth, a w szczególności z liderem formacji Adamem „Nergalem” Darskim. Zbudowany w jedynie cztery miesiące motocykl ma ponad 2 metry długości i waży 300 kg. Czteromiesięczny okres produkcji jest o tyle wyjątkowy, że obejmował on wykonanie maszyny o tak dużych gabarytach, w której podstawowe elementy jak zbiornik paliwa, rama, błotniki, zawieszenie czy kierownica nie zostały wykonane przed podwykonawców, lecz własnoręcznie przez ekipę GOC.
Kolejnym wyjątkowym aspektem Behemoth Bike jest wkomponowanie ornamentyki zespołu Behemoth w konstrukcję maszyny, na co składają się:
– przednie zawieszenie zainspirowane kształtem maski koncertowej Nergala,
– logo zespołu – Feniks, wykonany z blachy i wkomponowany w zbiornik paliwa,
– zdobiący statyw mikrofon Nergala symbol heksagramu Thelemy umieszczony na obudowie silnika.
Oba motocykle zostaną wystawione na MotoExpo 2016.
Najnowsze
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
Mało kto tak mocno zmienił swoją tożsamość jak sportowe modele Forda w ostatnich latach. Zaczęło się od Mustanga, potem w zupełnie innym wydaniu wskrzeszono model Capri, by finalnie nowoczesność dopadła i Explorera. Co z tego wyszło i czy jeszcze zostało w tym [aktualnie] elektrycznym crossoverze coś z wielkiego, terenowego przodka? Sprawdzamy to w naszym teście. […] -
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach
-
Oto najwyższa estakada w Polsce – 80 metrów nad ziemią! Rakieta Falcon 9 mogłaby się zmieścić pod spodem
-
Mercedes VLE: luksusowa limuzyna, van, a może statek kosmiczny? Dokąd zmierzasz motoryzacjo…
Zostaw komentarz: