Udaremniono przemyt śmieci z Niemiec do Polski

14 sierpnia 2019
1
Śląscy inspektorzy ITD brali udział w akcji zatrzymania nielegalnego transportu odpadów z Niemiec. Sprawą zajmuje się dalej policja i Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.
Loading module...

Inspektorzy transportu drogowego otrzymali informację o nielegalnym przewozie śmieci z Niemiec do jednego z zakładów na Śląsku od policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

ITD wspólnie z policją i inspektorami ochrony środowiska zatrzymała ciężarówkę z odpadami na odcinku autostrady A1 w Zabrzu. Zgodnie z okazanymi dokumentami pojazd powinien przewozić odpady mogące stanowić paliwo alternatywne. W trakcie kontroli okazało się, że pod warstwą zadeklarowanych śmieci, znajdowały się jednak odpady komunalne.

Inspektorzy stwierdzili dwa naruszenia przepisów przez przewoźnika – brak zezwolenia na przywóz odpadów do Polski i transport w sposób umożliwiający ich mieszanie się. ITD wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej na przewoźnika. Dalsze czynności w tej sprawie, w związku z popełnieniem przestępstwa wwiezienia do Polski z zagranicy odpadów komunalnych prowadzi policja.

    Loading module...

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!