Uciekając przed pościgiem omal nie przejechał policjanta!

Mężczyzna, który powinien za wszelką cenę unikać kontroli drogowej, w banalny sposób zwrócił na siebie uwagę policji. Jakby tego było mało, podjął próbę ucieczki przed radiowozem, zapewniając sobie długą listę poważnych zarzutów.

Policjanci ze Strzelina podczas patrolu nieoznakowanym radiowozem zauważyli kierującego Mercedesem, który pomimo linii podwójnej ciągłej, a ponadto podczas przejazdu przez skrzyżowanie, wyprzedził ciężarówkę. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy do kontroli. Mężczyzna najpierw zatrzymał auto, by następnie nagle ruszyć i podjąć ucieczkę. Rozpoczął się policyjny pościg.

Uciekający nie reagował na dawane sygnały świetlne i dźwiękowe. W trakcie szaleńczej jazdy mężczyzna popełnił szereg wykroczeń, a poruszał się z prędkościami dochodzącymi do 150 km/h. Pirat drogowy uciekał przez blisko 20 kilometrów miejscowościami powiatu strzelińskiego, nie zatrzymując się również na zorganizowanej blokadzie, gdzie o mały włos nie doszło do potrącenia policjanta.

W pewnym momencie omal nie wypadł z drogi na zbyt szybko pokonywanym łuku, ale zdołał opanować pojazd. Wtedy doszło do zderzenia z jadącym za nim radiowozem i Mercedes wylądował w rowie. nie zapanował nad prowadzonym pojazdem i po uderzeniu w radiowóz wpadł do rowu.

Okazało się, że za kierownicą siedział 48-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, nie posiadający uprawnień do kierowania. Ponadto mężczyzna ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd.

W wyniku zdarzenia kierujący doznał ogólnych obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala gdzie pozostaje na obserwacji pod nadzorem policji. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze