Ubezpieczenie turystyczne – jak działa wsparcie w podróży?

Jeżeli mielibyśmy wymienić najważniejsze rzeczy w podróży, to z pewnością wśród nich znajdzie się ubezpieczenie turystyczne. Czy można sobie wyobrazić podróż bez „niewidzialnego asystenta”, który będzie dla nas wsparciem w nieprzewidzianych sytuacjach? Bezpieczeństwo w trakcie wyjazdu powinno być dla nas priorytetem. Odpowiednie ubezpieczenie turystyczne pozwoli nam skupić się na przyjemnościach i odpoczynku.

Spis treści

Jak kupić polisę na czas podróży?

Sam zakup polisy w dobie Internetu jest dość prosty. Do zakupu ubezpieczenia będą potrzebne takie informacje, jak: cel podróży, długość pobytu i liczba osób. W zależności od swoich planów warto zastanowić się nad zakresem ubezpieczenia. Planujesz sporty ekstremalne? Twój bagaż zawiera cenne przedmioty? Pomyśl o zakupie dodatkowych opcji do ubezpieczenia, które pokryją ewentualne szkody. Pamiętaj też, żeby wziąć pod uwagę to, ile kosztują świadczenia medyczne w danym kraju. Jeżeli wyjeżdżasz np. do USA, to suma ubezpieczenia nie powinna być niższa niż 500 000 zł.

Co jeszcze należy sprawdzić? Dowiedz się, czy ubezpieczenie turystyczne będzie działać w kraju, do którego masz zamiar się udać. Listę państw, w których polisa nie będzie obowiązywać, znajdziesz w OWU.

Jeżeli nie wiesz, jaki wariant ubezpieczenia wybrać, skontaktuj się z towarzystwem ubezpieczeniowym. W naszym Centrum Alarmowym otrzymasz pełne wsparcie merytoryczne. Podpowiemy Ci, jaki zakres ubezpieczenia i jakie rozszerzenia będą dla Ciebie odpowiednie.

Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi ubezpieczenia turystycznego.

Jak działa polisa turystyczna na miejscu?

Ubezpieczenie turystyczne, które ma działać już od pierwszego dnia Twojej podróży, należy wykupić jeszcze przed wyjazdem. W większości firm ubezpieczeniowych możesz skorzystać z opcji zakupu polisy, gdy już będziesz na miejscu. Jednak wtedy musisz wziąć pod uwagę kilkudniowy okres karencji.

Ubezpieczenie turystyczne będzie znaczącym wsparciem finansowym, gdy:

  • Ulegniesz poważnemu wypadkowi i konieczna będzie interwencja lekarza, a nawet hospitalizacja.
  • Zachorujesz i będziesz musiał skorzystać z pomocy lekarza.
  • Będziesz potrzebował transportu do Polski, np. z powodu wypadku.
  • Uszkodzisz czyjeś mienie.
  • Zgubisz bagaż lub Ci go ukradną.
  • Będziesz potrzebował pomocy tłumacza lub opieki nad dziećmi.

Jeżeli dojdzie do jednej z powyższych sytuacji, należy jak najszybciej skontaktować się z ubezpieczycielem na wskazany przez niego numer telefonu. Pamiętaj, żeby mieć przy sobie numer polisy ubezpieczeniowej. Na infolinii otrzymasz informację, gdzie znajduje się najbliższa placówka medyczna, ambasada czy konsulat i jakie dokumenty będą Ci potrzebne.

Koszty leczenia są najczęściej rozliczane między towarzystwem ubezpieczeniowym a placówką medyczną. Zdarza się, że koszty zostaną zrefundowane po przedstawieniu rachunków. Nie zawsze bowiem będziesz miał możliwość skontaktować się szybko z ubezpieczycielem.

Ubezpieczenie turystyczne jest bez wątpienia niezbędne w trakcie podróży. Już za kilka złotych dziennie możesz zapewnić sobie i swoim bliskim pełen komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Artykuł partnera

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze