Ubezpieczenie aut dla kobiet

21 stycznia 2010
Za operację plastyczną zapłać z polisy komunikacyjnej. Nie śmiej się - to nie żart. Pewna firma ubezpieczeniowa stworzyła specjalny pakiet z myślą o kobietach. Dzięki temu nie tylko auto jest dobrze ubezpieczone, ale także i Ty.

 

Popytaj u swojego ubezpieczyciela, czy ma specjalną ofertę dla kobiet.
fot. Motocaina

W zakresie ubezpieczenia komunikacyjnego OC i AC, Axa proponuje pakiet przeznaczony wyłącznie dla właścicielek samochodów. Jest to poszerzona wersja Pakietu Pełnego - dostępnego dla obu płci.

Polisa komunikacyjna dla kobiet, zawiera wszystkie wersje ubezpieczeń Assistance, plus te przeznaczone z myślą o płci pięknej. Takie ubezpieczenie zapewnia - samochód zastępczy na cały okres powypadkowej naprawy, do tego zwrot kosztów taksówki na przejazd z miejsca wypadku do domu (kwota nie może przekroczyć 200 zł.). Jeżeli obrażenia w wyniku wypadku wymagają operacji plastycznej, firma wypłaca poszkodowanej pieniądze przed operacją - nie bezpośrednio po niej. Całkowity zwrot kosztów operacji to wysokość 20 tys. zł. (jest to koszt mieszczący się w granicach sumy ubezpieczenia).

- Jeżeli będziemy mówić o ranach tłuczonych, czy ciętych twarzy lub niewielkich bliznach, kwota 20 tys. zł pokryłaby taki zabieg  - wyjaśnia Janusz Obrocki, chirurg plastyczny z kliniki plastycznej Jolly Med. - Natomiast poważniejsze operacje twarzy, jak operacja ust, policzków, czy bardziej skomplikowany zabieg nosa - to zabiegi dochodzące do kilkudziesięciu tys. zł. i kwota 20 tys. zł., mogła by nie wystarczyć - dodaje Obrocki.

Dobrą wiadomością jest to, że ubezpieczenie NNW, obejmuje nie tylko polisę na życie i zdrowie w chwili wypadku ale także wtedy, kiedy nieszczęśliwa okoliczność zdarzy się w momencie wsiadania lub wysiadania z samochodu.

 

Nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć na drodze, lepiej się ubezpieczyć.
fot. Motocaina

Pakiet dla pań dostępny jest bez dodatkowych kosztów w przypadku wykupienia przez kierowcę płci żeńskiej pełnego ubezpieczenia komunikacyjnego (OC+AC+NNW).

Axa to jedyne  towarzystwo ubezpieczeniowe z dostępnym ubezpieczeniem komunikacyjnym dla kobiet.

Natomiast Link 4 postanowił obdarować zniżką 5 proc. oboje rodziców, którzy mają dzieci do 6. roku życia.

-  W naszej ofercie celowo nie wyszczególniliśmy jedynie mam, z prostej przyczyny - nie tylko one poruszają się z dziećmi samochodem - tłumaczy Agata Wiśniewska Dyrektor Public Relations z Link4.
- Poszliśmy na rękę obojgu rodzicom - dodaje.

- Niestety pakiety dla kobiet to rzadkość na dzisiejszym rynku ubezpieczeń. Wiele towarzystw, koncentruje się raczej na dogodzeniu zarówno paniom jak i panom. Wszyscy nasi klienci traktowani są tak samo, niezależnie od płci. W związku z tym, nie mamy oferty ubezpieczenia komunikacyjnego skierowanej wyłącznie do kobiet - objaśnia Agnieszka Rosa z Biura Prasowego PZU.

Głowa do góry, drogie Panie. Miejmy nadzieję, że firmy ubezpieczeniowe jeszcze nie raz nas zaskoczą.

Szkoda, żenie mamy takich ofert, jak kobiety w Wielkiej Brytanii - o pakietach dla pan z brytyjskich towarzystw ubezpieczeniowych przeczytasz tutaj.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!