Agnieszka Serafinowicz

Uber zaostrza wymogi dla kierowców. Co się zmienia?

Uber wprowadza nowe wymagania dla wszystkich kierowców Uber w Polsce. Nie spełnisz ich? Aplikacja zostanie zablokowana.

Platforma Uber ogłosiła, że wzmacnia kontrolę bezpieczeństwa i wprowadza dodatkowe wymogi dla kierowców. Bez nowej, dodatkowej weryfikacji tożsamości nie zostaniesz kierowcą Ubera. Co trzeba będzie zrobić?

Zarówno osoby, które dopiero chcą zostać kierowcami zarobkowo korzystającymi z platformy, jak i już z niej korzystający będą musieli zgłosić się osobiście do Centrum Wsparcia Kierowców, potwierdzić swoją tożsamość i posiadane uprawnienia oraz wykonać zdjęcie na specjalnym tle. Wykonane fotografie mają służyć lepszej weryfikacji, czy dany kierowca korzysta z własnego konta w aplikacji.

Jakie wymogi kierowcom stawia Uber?

Przed rejestracją na platformie każdy kierowca, który osobiście chce wozić pasażerów, musi spełnić szereg wymogów. Konieczne jest między innymi przesłanie do firmy zdjęć dokumentów – dowodu osobistego albo paszportu i prawa jazdy (ważnego od co najmniej roku). Ponadto Uber weryfikuje także zaświadczenia o niekaralności oraz potwierdzenia poddania się kontroli medycznej i psychologicznej. Kierowca musi posiadać własną licencję taxi, bądź współpracować z przedsiębiorcą-partnerem flotowym w ramach jego licencji taxi.

Pracownicy firmy będą fotografować kierowców na unikalnym, jednolitym tle w Centrum Wsparcia Kierowców. Fotografia będzie dodawana do konta kierowcy na platformie oraz wykorzystana podczas weryfikacji tożsamości kierowcy w czasie rzeczywistym. Zdjęcie będzie porównywane ze specjalnym selfie, o które kierowca może być poproszony w momencie logowania do aplikacji. Jeśli zdjęcia będą się zgadzać, kierowca będzie mógł uzyskać dostęp do aplikacji. Jakakolwiek niezgodność fotografii spowoduje blokadę dostępu do aplikacji. Działanie tej weryfikacji przedstawia poniższa animacja.

Uber weryfikacja, animacja

Zmiana dotyczy wszystkich kierowców Uber w Polsce

To pierwsza tego typu zmiana dla kierowców korzystających z platformy w Polsce. Pomysł ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Kierowcy, którzy w określonym terminie nie pojawią się w Centrum Wsparcia Kierowców i nie poddadzą się weryfikacji osobistej oraz nie wykonają zdjęcia, nie będą mogli dalej korzystać z aplikacji. Ponadto zdjęcia wykonane przez pracowników firmy i dodane do kont kierowców nie będą mogły być samodzielnie aktualizowane. Przedstawiciele Ubera podkreślają, że podobne rozwiązanie zostało wcześniej wdrożone m.in. w Wielkiej Brytanii i okazało się skuteczne w podnoszeniu bezpieczeństwa w sektorze pasażerskich przewozów. Niezależnie od wymogów platformy, kierowcy zawodowo przewożący pasażerów muszą mieć licencję, policja to sprawdza.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze