Agnieszka Serafinowicz

Tunel POW. 20 mln pojazdów i jedna bardzo dobra wiadomość

Tunel POW otwarto 11 miesięcy temu. Przez ten czas pokonała go olbrzymia liczba aut. Ale cieszy bardziej fakt, że w tym czasie nie wydarzył się w nim ani jeden poważny wypadek.

GDDKiA opublikowała nowe statystyki dotyczące przejazdu przez otwarty 11 miesięcy temu tunel POW pod Ursynowem w ciągu trasy S2 stanowiącej część Południowej Obwodnicy Warszawy. Okazuje się, że od otwarcia tego tunelu naszpikowanego nowoczesną techniką, pokonało go ponad 20 milionów pojazdów. Mimo tak olbrzymiej liczby, w tunelu nie wydarzył się ani jeden poważny wypadek drogowy.

Tunel POW

Tunel POW – technika pomaga

Codziennie z tunelu POW korzysta kilkadziesiąt tysięcy kierowców, zarówno mieszkańców Stolicy, jak i przemieszczających się tranzytem. Nad ruchem pojazdów w tunelu czuwa kilkanaście systemów bezpieczeństwa, w tunelu jest też zainstalowany odcinkowy pomiar prędkości. Jednak – jak podkreślają przedstawiciele GDDKiA i GITD – i tak najwięcej zależy od samych użytkowników. Niemniej trudno odmówić zasług nowoczesnej technice monitorującej poczynania kierowców.

Tunel POW – jak wielu jeździ zbyt szybko?

Główny Inspektorat Transportu Drogowego, instytucja odpowiedzialna za funkcjonowanie OPP w tunelu POW podzielił się również statystykami dotyczącymi przekraczania przez kierowców dopuszczalnej prędkości (przypominamy, w całym tunelu POW obowiązuje ograniczenie do 80 km/h). Dobra wiadomość jest taka, że ponad 99 proc. kierujących ściśle przestrzega obowiązujących ograniczeń. W ciągu 11 miesięcy od otwarcia tej podziemnej przeprawy drogowej wykroczenia polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości popełniło nieco ponad 43 tysiące kierowców. Niemniej jak podkreślają przedstawiciele GITD, większość (67 proc.) zarejestrowanych naruszeń to nieznaczne przekroczenia prędkości o zakres 11-20 km/h ponad limit.

Tunel POW

Tunel POW – nikt w nim nie zginął, utrzymajmy to!

Najważniejszą informacją wartą odnotowania w statystykach jest naszym zdaniem ta, informująca że od momentu otwarcia tunelu, nie wydarzył się w nim żaden poważny wypadek drogowy. Nikt nie zginął w tunelu POW. To wynik, który zdecydowanie warto utrzymać nie tylko przez kolejne 11 miesięcy. Wszystko w naszych, kierowców, rękach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze