Trzecie z rzędu podium dla Ramony i Miriam

Podczas 5. rundy Rally-SM szwedzka załoga rajdowa: Ramona Karlsson i Miriam Walfridsson zajęła 3. lokatę. Motywacja zawodniczek była duża, wygrały 5 z 9 odcinków, jednak plany na zwycięstwo pokrzyżowała przebita opona.

Ramona Karlsson i Miriam Walfridsson zajęły 3. lokatę podczas ostatniej rundy Rally-SM.

Na 3. odcinku kobieca załoga miała najlepszy czas, jednak na kolejnym los się odwrócił. Było  ciemno i nad trasą unosił się kurz, Ramona nie zauważyła sporego kamienia na drodze i rozerwała na nim oponę. Skutkowało to koniecznością pokonania 8 kilometrów trasy na samej obręczy, a strata czasowa wyniosła 50 sekund.

To tylko bardziej zmotywowało zawodniczkę, gdyż nie mogła sobie pozwolić na stratę drugiego miejsca w tabeli klasyfikacji rocznej. Wygrała wszystkie pozostałe odcinki szutrowe i z 5-go miejsca wspięła się na 3-cie!Ten wynik ugruntował drugą pozycję żeńskiej załogi w mistrzostwach Szwecji, jednak do pełni szczęścia pozostał jeszcze finał rozgrywek, który odbędzie się w dniach 4-5 października.