Trzeci Puchar Kobiet Motocaina.pl - podsumowanie

10 czerwca 2010
W gorące, niedzielne przedpołudnie, na torze Niskie Łąki we Wrocławiu nie zabrakło równie gorących emocji. Rozegrano III eliminację Niskie Łąki Cup i Pucharu Kobiet Motocaina.pl. Głównym sponsorem nagród dla Pań była firma Avon Cosmetics, która ufundowała zestawy kosmetyków dla każdej z zawodniczek.

Magdalena Becella w drodze do zwycięstwa w Pucharze Kobiet Motocaina.pl
fot. mat. prasowy
Do III eliminacji Pucharu Motocaina.pl zgłosiły się 3 dziewczyny, jednak w zawodach wzięły udział tylko dwie Magdy: Becella i Jurek. Wiktoria Stasiewicz wycofała się z rywalizacji przed startem w zawodach. Niska frekwencja była zapewne spowodowana długo-weekendowymi wyjazdami. W cyklu sklasyfikowaliśmy do tej pory 6 kobiet i mamy nadzieję, że do rywalizacji dołączą kolejne wielbicielki szybkiej jazdy samochodem! 

Magdalena Becella znalazła chwilę na adrenalinę w czasie przygotowań do sesji na studiach.

- Konfiguracja trasy na III eliminacji NLC była bardzo techniczna i wymagająca sporych umiejętności. Przez co, zawody były bardzo męczące, szczególnie przy tej temperaturze. Mimo, że mam kilka zastrzeżeń do swojej jazdy, to cieszę się, że miałam okazję podszlifować swoje umiejętności. Szkoda tylko, że frekwencja nie dopisała - podsumowuje Magda. Magda zajęła świetne 2 miejsce w klasie 2 oraz 1 w Pucharze Kobiet Motocaina.pl. 

Magdalena Jurek ujarzmia 170-konne BMW E30.
fot. Andrzej Browarny
Magdalena prowadzi w klasyfikacji kobiet z 26 punktami na koncie. Tuż za nią z 24 punktami uplasowała się Magdalena Jurek, która w niedzielnych zawodach zajęła 7 miejsce w klasie 7 (tylnonapędowej).

- Tor był ustawiony bardzo ciasno i kręto, a okiełznanie moich 170 koni pod maską okazało się w tym upale i na oponach Toyo ciężkim zadaniem. Na pierwszym przejeździe mnie obracało, drugi był już szybszy, ale z błędem przed ostatnia prostą. Ostatnia eliminacja NLC nie wyszła mi tak jak chciałam, ale niewątpliwie jazda była bez trzymanki i sporo zabawy. Kocham ten sport i nie zamieniłabym go na inny! - mówi Magda Jurek. - Bardzo dziękuję Jackowi (Auto- Jack) za przygotowanie, a później reanimowanie i znów przygotowanie mojej białej "Niuńki" do startów. Jest on dla mnie Mistrzem i Przyjacielem - bez niego byłabym skazana wyłącznie na kibicowanie. Gratuluję mężowi pudła - w końcu pojechał szybko i równo oraz pokazał, na co go stać - podsumowała Magda. 

Stoisko Avon Cosmetics na torze Niskie Łąki.
fot. Andrzej Browarny
Głównym sponsorem nagród w III eliminacji Pucharu Motocaina.pl była firma Avon Cosmetics, która ufundowała zestawy kosmetyków dla każdej z zawodniczek. 

Kolejna eliminacja już 20 czerwca, a następne będą odbywać się raz w miesiącu, także w okresie wakacyjnym! Szczegółowy harmonogram tu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zawodów www.niskielaki.com.pl. Zapraszamy wszystkie kobiety do wzięcia udziału w tej motoryzacyjnej przygodzie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!