Triumph Street Triple – premiera w styczniu

Zima to teoretycznie martwy okres dla rynku motocyklowego. Dlatego producenci pokazują jak najwięcej premier, żeby pobudzić apetyt u klientów. Triumph zapowiedział właśnie swój nowy motocykl, którego premiera już za kilka tygodni.

W drugim tygodniu stycznia możemy się spodziewać nowej maszyny od Triumpha. Brytyjski producent zaprezentuje nową generację modelu Street Triple. Jest to maszyna stworzona przede wszystkim do sportowej jazdy. 

Producent na razie nie ujawnia zbyt wiele, ale kilka przecieków wydostało się do sieci. Wyróżnikiem nowej wersji ma być przede wszystkim zawieszenie oraz silnik o trzycylindrowy silnik o pojemności 765 cm3. Niektóre źródła mówią też o zastosowaniu systemu wielopoziomowej kontroli trakcji, zmienne tryby pracy silnika i ABS. Poza tym wygląd powinien otrzymał spory lifting, ale z przodu będzie nadal podwójna lampa.

Producent opublikował film, na którym możemy zobaczyć kilka szczegółów. 

https://www.youtube.com/watch?v=njclqoIhOCA

Najnowsze

Jesteś singielką? Zapłacisz więcej za OC

Dużo wyższe stawki polis ubezpieczeniowych wywołały ostatnio lawinę dyskusji. Firma Mfind postanowiła przyjrzeć się różnicom w cenach, które wynikają z płci oraz statusu cywilnego. Okazało się, że najwięcej płacą single.

Po przeanalizowaniu danych dostarczonych przez firmę Mfind wnioski nasuwają się same. Ponad 160 tys. wyników z kalkulatora ubezpieczeń OC i AC dało jasno do zrozumienia, że najwięcej zapłacą singielki i single. W ramach przeprowadzonej symulacji wyszło, że singielka będzie musiała zapłacić za polisę 1048 zł, natomiast singiel 1099 zł. 

Na korzystniejszą składkę mogą natomiast liczyć wdowy (658 zł) oraz żonaci (616 zł). Kobieta zamężna zapłaci średnio 666 zł, a wdowiec 648 zł. Rozwodnicy mają nieco drożej: rozwódka 735 zł, a rozwiedziony 702 zł. 

Różnice są w dużym stopniu uzależnione od wieku. Liczba osób w wieku powyżej 30 lat, które są po ślubie, jest większa niż w przypadku grupy wiekowej poniżej 30 lat. Specjaliści od ubezpieczeń podkreślają, że ubezpieczyciele przychylniej patrzą na kierowców w związku małżeńskim, ponieważ takie osoby mają mniejszą skłonność do ryzyka i nie jeżdżą tak agresywnie jak single. Dotyczy to również liczby wypadków, na podstawie których jest wyliczane ryzyko.

Wśród singli jest wiele młodszych osób, które siłą rzeczy płacą więcej względu na brak zniżek. Tanie OC dla osób owdowiałych wiąże się z wiekiem kierowcy oraz pełnymi zniżkami i dużym doświadczeniem. Sporo zależy również od województwa. Najdrożej wychodzi Wrocław, Gdańsk i Warszawa.

Temat podwyżek OC zainteresował w ostatnim czasie UOKiK, który zamierza przyjrzeć się tej sprawie i ocenić, czy nie doszło do zmowy cenowej.

Najnowsze

Clarkson wjeżdża czołgiem do centrum handlowego!

Clarkson zapowiadał wcześniej, że nowy sponsor programu nie będzie stawiał przed nimi żadnych ograniczeń. Trójka byłych gwiazd Top Gear postanowiła wjechać przy pomocy ciężkiego sprzętu wojskowego do centrum handlowego.

Głównym bohaterem kolejnej, kontrowersyjnej akcji był Jeremy Clarkson, który na potrzeby programu motoryzacyjnego The Grand Tour postanowił wykorzystać czołg do zdemolowania centrum handlowego w Dubaju. Zamiast wjechać drzwiami, wybrał opcję przebicia się przez ściany. 

Producenci programu twierdzą, że w tym czasie znajdowały się tam osoby, które niczego się ni spodziewały. Na szczęście nikomu nic się ni stało, a internauci cieszą się, że wracają pomysły z najlepszych czasów trójki w Top Gear. 

Clarkson, Hammond i May bardzo często zaskakiwali swoich widzów niekonwencjonalnymi wyzwaniami lub kontrowersyjnymi wypowiedziami. Wiele z tych sytuacji doprowadziło ich pod sąd lub przynajmniej wywołało zamieszanie na szczeblu dyplomatycznym.

Zobaczcie, jak wyglądał spektakularny wjazd czołgiem, o którym mówi cały świat.

https://www.youtube.com/watch?v=xqcn5J8abrg 

Najnowsze

We Francji dostaniesz punkty karne

Francja jest kolejnym państwem na mapie, które będzie naliczało punkty karne obcokrajowcom łamiącym przepisy na terenie tego kraju. W przypadku przekroczenia limitu będą również wyciągane konsekwencje.

„Dziennik Gazeta Prawna” donosi o tym, że Ambasada Francji potwierdziła te doniesienia. Francja wprowadzi odpowiednie regulacje już na początku przyszłego roku. Od niedawna takie przepisy obowiązują w Austrii, Niemczech oraz Czechach. 

Od kilku lat kolejne państwa wdrażają koncepcję tzw. wirtualnego prawa jazdy. Ma to być specjalna, elektroniczna kartoteka dla kierowców-cudzoziemców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. Dopiero po kilku latach ta wizja zaczyna się materializować w postaci odpowiednich przepisów. Komisja Europejska próbowała nadać bieg tym zmianom, ale coraz więcej państw podejmuje odpowiednie działania we własnym zakresie.

Temat wirtualnego prawa jazdy interesuje również polskie służby, ale na razie nie ma odpowiednich rozporządzeń, które pozwoliłyby wprowadzić taki system. W ten sposób piraci drogowi z zagranicy będą karani na terenie naszego kraju wyłącznie grzywną w postaci mandatu gotówkowego.

Najnowsze

Audi R8 V10 kontra model RC – który szybszy?

Druga generacja Audi R8 z silnikiem V10 to supersamochód z prawdziwego zdarzenia. Czy osiągi wystarczą żeby pokonać konkurenta, którym jest dużo lżejszy samochód sterowany zdalnie?

Jeżeli zastanawialiście się, czy supersamochody są szybsze od zdalnie sterowanych aut, to przyszedł czas na odpowiedź. Redakcja magazynu Autocar przygotowała specjalny tor o długości 67 metrów (0,04 mili).

Po jednej stronie zameldowało się nowe Audi R8 z silnikiem V10 pod maską, a po drugiej profesjonalny samochód RC. Warunki drogowe nie były najlepsze, ponieważ nawierzchnia była mokra. System kontroli trakcji w prawdziwym Audi R8 miał sporo do roboty. Z kolei mały samochodzik wystartował bez większych problemów. Ostra rywalizacja miała miejsce aż do linii mety w każdej z kilku przeprowadzonych prób. 

Zobaczcie całą akcję.

 

Najnowsze