Katarzyna Frendl

Trasa S7 Warszawa Lotnisko – Lesznowola ma być dziś otwarta. Kiedy kierowcy pojadą Puławską-bis?

Długo wyczekiwany odcinek trasy w okolicach lotniska na Okęciu, Ursynowa i ulicy Postępu, otrzymał pozwolenie na oddanie do użytku i wkrótce pojadą nim kierowcy. Którędy wiedzie trasa S7 Warszawa Lotnisko - Lesznowola?

Kierowcy od momentu ogłoszenia przetargu czekali na ten moment 7 lat. I oto dziś trasa S7 Warszawa Lotnisko – Lesznowola ma zostać otwarta. Czy rzeczywiście dziś pojadą już nowym odcinkiem pierwsi kierowcy?

Trasa S7 Warszawa Lotnisko – Lesznowola – kiedy koniec prac?

Uciążliwe prace porządkowe są już na końcowym etapie i fragment trasy S7, wiodący w okolicach ulicy Postępu niewykluczone, że zostanie otwarty w ciągu najbliższych godzin lub dni. Do tego czasu droga na tym odcinku, mierzący 6,6 kilometra, powinna uzyskać odbiór techniczny.

Na zakończenie prac czekają nie tylko urzędnicy, obecny wykonawca (poprzedni, firma Rubau, zobowiązała się pierwotnie do oddania drogi w marcu zeszłego roku), ale też wszyscy kierowcy, którzy na co dzień będą mogli korzystać z głównej drogi wyjazdowej ze stolicy w kierunku Grójca – ułatwi to znacznie pokonanie także trasy do domu mieszkańcom pracującym w Warszawie, a dojeżdżającym do takich okolic aglomeracji jak: Zamienie, Lesznowola, Magdalenka, Wilcza góra. Zyskają też lokalni kierowcy – zjeżdżając na węźle Zamienie do ul. Karczunkowskiej unikną wjazdu na zwykle zakorkowany, ursynowski odcinek ul. Puławskiej. 

Urząd wojewody mazowieckiego potwierdza wydanie pozwolenia na oddanie tej trasy do użytku w dniu 26 sierpnia. Także zastępca wójta Lesznowoli Mirosław Wilusz informował o dzisiejszym otwarciu trasy.

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych planowane jest uruchomienie południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Lesznowola – napisał na Facebooku Mirosław Wilusz, zastępca wójta gminy Lesznowola.

Z wypowiedzi Małgorzaty Tarnowskiej z GDDKiA dla Rzeczpospolitej dowiadujemy się, że obecnie odbywają się odbiory Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i mają być zakończone wydaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie drogi. Aby jednak kierowcy pojechali nowym odcinkiem konieczna jest weryfikacja dokumentacji oraz sfinalizowanie kolejnych odbiorów technicznych, a to niestety zwykle dość długa procedura.

Trasa S7 Warszawa-Lotnisko – Lesznowola: oddanie etapami

Zarówno mieszkańcy Warszawy, czyli ruch lokalny z dobudowanymi do ekspresówki drogami serwisowymi, ale i ruch podmiejski, zyska na otwarciu w pełni trzypasmowej Południowej Obwodnicy Warszawy, gdy zakończy się ona przy oddanej już obwodnicy Grójca, do której wiodą już dwa pasy. Po drodze miniemy następujące węzły:

  • Zamienie,
  • Lesznowola,
  • Antoninów,
  • Złotokłos,
  • Tarczyn Północ
  • Tarczyn Południe.

Wzdłuż trasy powstaną na niektórych odcinkach ekrany dźwiękochłonne.

Niestety jednak to nie koniec prac na opisywanym przez nas odcinku. Nadal trwa budowa na środkowym pasie S7-ki, fragmencie biegnącym z Lesznowoli do Tarczyna – węzła Tarczyn Północ. Oddanie gotowego odcinka drogi ekspresowej jest planowane jeszcze na jesieni tego roku, jednak wszystko na to wskazuje, że termin ten nie zostanie dotrzymany.

Cała inwestycja na tym odcinku S7 do węzła Tarczyn Południe ma być zakończona w pierwszym kwartale 2024 roku.

Przeczytaj też:

Autostrady w Polsce. Ile kilometrów mają do dyspozycji kierowcy?

Trasa S7 Warszawa Lotnisko - Lesznowola

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze