Trasa AK i Wisłostrada w końcu przejezdne!

Dobra wiadomość na weekend. Dziś w nocy udostępniono kierowcom przebudowaną ul. Wybrzeże Gdyńskie pod węzłem Wisłostrada, w niedzielę planowane jest oddanie nowej jezdni południowej Trasy AK i łącznic na węźle Wisłostrada.

W najbliższy weekend szykują się znaczne zmiany w organizacji ruchu na trasie S8 na odcinku od ul. Powązkowskiej do węzła Wisłostrada – kierowcy będą mieli do dyspozycji kolejne fragmenty przebudowywanej jezdni i nowe połączenia trasy AK z Wisłostradą.
 
Przebudowa trasy AK wraz z Mostem Grota jest już w ostatniej fazie realizacji. Spośród 63 obiektów inżynierskich (takie jak choćby kładki dla pieszych, łącznice itp.), których przebudowę, budowę lub remont obejmował kontrakt, do  udostępnienia kierowcom pozostało już tylko 16, w tym  jezdnia Mostu Grota  prowadząca ruch z Poznania w kierunku Białegostoku.
 
Kierowcy wrócili już na ponad 70 proc. ciągu głównego  przebudowywanej trasy – na otwarcie, po zakończeniu ostatnich prac czeka jeszcze  fragment południowej jezdni trasy S8 na odcinku od  węzła Wisłostrada do węzła Modlińska wraz z mostem Grota.   
 
Zaplanowane na ten weekend otwarcia uzależnione są od  wydania pozwolenia na użytkownie kolejnego fragmentu trasy przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego i zatwierdzenie przez Miasto St. Warszawa  tymczasowej organizacji ruchu.
   
Inwestycja (przebudowa trasy  na odcinku w. Powązkowska – w. Modlińska wraz z przebudową Mostu Grota) której  kontraktowy termin zakończenia to październik 2015 roku, jest już zaawansowana w ponad 92 proc.
 
Kolejne zmiany wprowadzane na trasie AK w ten weekend  będą wiązać się z odczuwalną poprawą dla kierowców. W planach jest m.in. udostępnienie kolejnej jezdni Trasy AK i jej połączenie z Wisłostradą jadąc od strony Poznania w kierunku Centrum i Gdańska.


 
Nowe drogi w kolejne dni weekendu
 
Od soboty planowane jest udostępnianie kierowcom kolejnych, przebudowywanych i remontowanych fragmentów trasy AK. 8 sierpnia  od godz. 22.00  kierowcy wrócą na  wschodnią jezdnię Wisłostrady – prowadzącą z  Centrum w kierunku Gdańska, tym samym poprawę odczują wybierający się nad morze i wracający z wakacyjnych wyjazdów. Droga  zostanie przekazana już w  docelowym kształcie – kierowcy zarówno na jezdni w kierunku północnym jak i południowym  będą mieć do dyspozycji po dwa pasy ruchu.
 
9 sierpnia, w nocy otwarte zostaną kolejne fragmenty realizowanej inwestycji. W planach na niedzielny wieczór  jest  oddanie  przebudowanej jezdni południowej  trasy S8  o długości ok. 3,4 km na odcinku od ul. Powązkowskiej do węzła Wisłostrada oraz łącznic  umożliwiających zjazd z Trasy AK  na węźle Wisłostrada w kierunkach Centrum i Gdańska jadąc  z Poznania. Jednym pasem nowej jezdni w kierunku Białegostoku kierowcy będą poruszać się od niedzielnego wieczoru również na odcinku od węzła Powązkowska do węzła Wisłostrada.

McLaren 765LT – w ile przyspiesza do dwustu? Zobacz go na zdjęciach!

 
Otwarcie południowej jezdni głównej dla ruchu samochodowego umożliwi realizacje niezbędnych prac w pasie rozdziału – w tym celu konieczne będzie  zwężenie jezdni północnej o wewnętrzny pas ruchu i  jezdni południowej o skrajne pasy ruchu. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w obu kierunkach dwa w stronę Poznania na jezdni północnej, natomiast rozdzielone zostaną dwa pasy w stronę Białegostoku – jeden pas będzie dostępny na jezdni południowej z możliwością zjazdu na Wisłostradę lub kontynuacją jazdy przez most Grota oraz jeden tranzytowy na jezdni północnej – bez możliwości zjazdu na Wisłostradę.
 
Realizacja kolejnego etapu prac wiąże się m.in. z koniecznością weekendowego zamknięcia  w obu kierunkach ul. Słowackiego na odcinku od ul. Stefana Żeromskiego do ul. Włościańskiej. Nastąpi to w piątek w godzinach do0 niedzieli 9 sierpnia  do godziny 22.00.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze