Tragiczny wypadek motocyklisty

Do zdarzenia doszło w Tarnowie. Kierujący motocyklem nie miał szans uniknąć zderzenia.

27-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego jadący ulicą Mickiewicza w dół w kierunku al. Solidarności uderzył w bok Volvo. Pomimo udzielonej niemal natychmiast pomocy przez służby ratunkowe, motocyklisty nie udało się uratować.

Na nagraniu z monitoringu widać, jak motocyklista porusza się ze znaczną prędkością, a jadące z naprzeciwka Volvo nagle zaczyna skręcić w lewo. Kierujący jednośladem nie miał czasu na hamowanie, zdołał tylko położyć motocykl.

Najnowsze

Nagle zjechał na bok i uderzył inne auto

Kamera znajdująca się przy posesji zarejestrowała bardzo nietypowe zderzenie dwóch samochodów.

Kierowca srebrnego SUV-a z niewyjaśnionych przyczyn skręcił nagle w lewo i uderzył w prawidłowo jadącego, czerwonego hatchbacka. Po kolizji zatrzymał się dopiero na ścianie budynku.

Nie można wykluczyć, że przyczyną zdarzenia było zaśnięcie lub zasłabnięcie. Świadczyć o tym może brak reakcji kierującego SUV-em. Zatrzymał go dopiero kontakt ze ścianą, a pojawiająca się nagle chmura czarnego dymu świadczy, że nawet po zatrzymaniu, trzymał nogę na gazie.

Najnowsze

Dziewczyna weszła prosto pod koła samochodu

Podczas każdego przechodzenia na drugą stronę ulicy zawsze powinniśmy dokładnie upewnić się, czy możemy na nią wejść. Ta piesza nawet nie zerknęła.

Do tego zdarzenia doszło w podwrocławskim Smolcu. Kierujący samochodem osobowym poruszał się w kierunku ul. Spółdzielców. W pewnej chwili piesza idąca chodnikiem weszła nagle na przejście, tuż przed nadjeżdżający pojazd.

Na filmie widać, że kierujący próbuje jeszcze w ostatniej chwili ominąć kobietę. Niestety 17-latka została potrącona i ze złamaną ręką przewieziono ją do szpitala. Dlaczego piesza weszła pod samochód? Na nagraniu widać, że młoda kobieta wpatrzona jest w ekran telefonu, nawet podczas wchodzenia na jezdnię.

Najnowsze

Policja pomaga przejść bardzo nietypowemu „pieszemu”

Sytuacja, która pokazuje, że policjanci potrafią być życzliwi, i to nie tylko wobec ludzi.

Patrol policji zauważył jeża, który zamierzał przejść na drugą stronę ulicy. Aby nic się nie stało temu niechronionemu uczestnikowi ruchu, radiowóz stanął w poprzek drogi, blokując przejazd.

W akcji pomógł również autor nagrania, który też zatrzymał swój samochód i cierpliwie poczekał. Dzięki temu sympatyczny zwierzak mógł bezpiecznie pokonać jezdnię.

Najnowsze

Stracił panowanie nad autem i stanął w poprzek „ekspresówki”

Policja często używa określenia „niedostosowanie prędkości do warunków na drodze” i to nagranie jest dobrym przykładem takiego właśnie błędu.

Na nagraniu widać czerwonego Opla Corsę, który z dużą prędkością wyprzedza auto z kamerą. Po zakończeniu manewru wraca na prawy pas, ale natychmiast musi skręcić w lewo, ponieważ wjeżdża na łuk drogi. Kierowca przesadził jednak z prędkością, samochód wpadł w poślizg i uderzył w barierki energochłonne.

Osobom podróżującym Corsą udało się uniknąć poważniejszych obrażeń, ale auto zostało poważnie uszkodzone. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.

Najnowsze