Toyota Yaris WRC – powalczy o tytuł?

W końcu doczekałyśmy się oficjalnej prezentacji najnowszej rajdówki przygotowanej przez Toyota Gazoo Racing. Od przyszłego sezonu na rajdowych „oesach” zobaczymy bardzo ostrego Yarisa, który powalczy o tytuł mistrzowski w klasie WRC.

Ten samochód ma niewiele wspólnego z modelem, który możemy zobaczyć oglądać na ulicach. Rajdówka od Toyota Gazoo Racing została zbudowana praktycznie od zera, zgodnie z najnowszymi regulacjami. 

Samochód ma pod maską silnik czterocylindrowy o pojemności 1,6 litra. Dzięki powiększonej zwężce na turbosprężarce osiąga maksymalną moc 380 KM i 450 Nm momentu obrotowego. Całość trafia na cztery koła, które będą szukać przyczepności na śniegu, lodzie, szutrze i asfalcie.

Rajdówki przygotowane na sezon 2017 są lżejsze niż wcześniejsze konstrukcje. Stąd aerodynamika ma dużo większe znacznie. To wpłynęło na powiększenie spojlerów, lotek i dokładek.

Toyota Gazoo Racing wystawi dwa samochody do przyszłorocznej rywalizacji. Jeden będzie prowadził Jari-Matti Latvala, a drugi Juho Hanninen.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

szkoda że nie napisali konkretów o yarisie. pewnie zmienią grill na bardziej agresywny, duże alufelgi i sportowy wydech. może to wyglądać bardzo ciekawie.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

yaris z pazurem. świetnie wygląda dyfuzor który podkreśla sportowe pochodzenie samochodu.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze