Toyota stworzyła sympatycznego robota

Nazywa się Kirobo Mini. Jest robotem stworzonym przez Toyotę i wyposażonym w sztuczną inteligencję. Potrafić prowadzić rozmowę z człowiekiem, a nawet zażartować i udzielić emocjonalnego wsparcia.

Japończycy zaprojektowali robota, który właśnie debiutuje na rynku. Kirobo Mini to miniaturowy robote, który potrafi się komunikować w bardzo złożony sposób. Powstał po to, żeby dotrzymywać towarzystwa człowiekowi. Potrafi nie tylko prowadzić rozmowę, a przy tym gestykulować. Wyposażono go w kamerę, która wykrywa mimikę twarzy i odczytuje emocje. Dzięki temu może dostosować swoje zachowanie do nastroju właściciela. 

Robot wykorzystuje bezprzewodowe połączenie z internetem w domu lub w samochodzie. Dzięki temu może zbierać informacje, które następnie wykorzysta w czasie rozmowy. Ten futurystyczny wynalazek zaprojektowany przez inżynierów Toyoty mieści się w dłoni, a siedząc ma 10 cm wysokość. Waży zaledwie 183 g, a bateria która go napędza pozwala na 2,5 rozmów. Ładowanie trwa około trzech godzin. 

Na rynku japońskim pojawi się zaraz po Nowym Roku. Kirobo Mini ma kosztować 39 800 jenów, czyli w przeliczeniu jakieś 1,5 tys. zł. Użytkownik oprócz ceny zakupu będzie musiał opłacić abonament za korzystanie z oprogramowania, które będzie cały czas rozwijane. Nie będzie to drogie, ponieważ będzie kosztować ok. 10 zł miesięcznie. Nie wiemy jeszcze, czy robot trafi do Europy, ale chętnie sprawdzimy jego możliwości przy najbliższej okazji.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

sympatyczny robot z pewnością w sympatyczny sposób dotrzyma towarzystwa. w podróży to przydatny gadżet. wiem bo sam często jeżdżę a ile można słuchać radia. zawsze jakaś rozmowa. moim zdaniem fajny pomysł toyoty.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

czytałem gdzieś, że podobno ten robot toyoty będzie reagował podczas jazdy np jak wyczuje, że kierowca jest senny. to może być bardzo przydatne dla osób które jednak jeżdżą w długie trasy i je pokonują w samotności.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze