Toyota i chiński BYD będą wspólnie rozwijać samochody elektryczne

Toyota Motor Corporation i BYD Company założą wspólną firmę badawczo-rozwojową, koncentrującą się na rozwoju samochodów elektrycznych na baterie (BEV), w tym platform i baterii.

Spółka założona przez Toyotę oraz BYD, chińskiego producenta baterii i pojazdów elektrycznych, zostanie zarejestrowana w Chinach już w 2020 roku. Każdy z partnerów będzie miał w niej po 50% udziałów. Jej zespół będą stanowili specjaliści obecnie zatrudnieni przy projektach R&D związanych z samochodami elektrycznymi w obu koncernach.

Przeczytaj także: Produkowali samochody, teraz są największą fabryką maseczek ochronnych

Nowa spółka R&D Toyoty i BYD będzie się skupiać na dalszym rozwoju samochodów elektrycznych pod kątem ich atrakcyjności dla chińskich klientów. W ten sposób przyczyni się do popularyzacji bezemisyjnych samochodów i redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz poprawy jakości powietrza i środowiska naturalnego.

„Naszym celem jest połączenie mocnych stron BYD, związanych zarówno z naszymi technologiami, jak i pozycją na rynku aut elektrycznych, oraz atutów Toyoty, w tym produkcji samochodów wysokiej jakości i zaawansowanych technologii bezpieczeństwa. Dzięki temu wkrótce wprowadzimy wspólnie na rynek bardzo dobre samochody elektryczne, zgodne z oczekiwaniami chińskich klientów” – powiedział Lian Yu-bo, wiceprezydent BYD.

Warto przeczytać: Chiny podbiją europejski rynek baterii do elektryków?

„Cieszymy się, że Toyota i BYD zostały partnerami. Mamy wspólny cel, by doprowadzić do szerokiej adaptacji zelektryfikowanych samochodów, dlatego zamiast konkurowania postawiliśmy na współpracę. Jesteśmy przekonani, że nowa spółka przyczyni się do rozwoju obu firm pod względem technologicznym i biznesowym” – skomentował Shigeki Terashi, wiceprezydent Toyoty.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Toyota się za elektryki bierze?

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Już od dawna mają elektryka tyle że na wodór 🙂
Hybrydy mają dopracowane to teraz idą o krok dalej. Zobaczymy co z tego będzie, chociaż znając dokonania toyoty to pewnie nie każą nam długo czekać na efekty tej współpracy

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze