Daria Mikólska

Toyota GRMN Supra z silnikiem od BMW M3

Już niebawem Toyota powiększy swoją sportową rodzinę o kolejny wariant modelu Supra. Auto oznaczone skrótem GRMN trafi na rynek, a pod jego maską pojawi się silnik pochodzący z BMW M3 i M4.

Toyota Supra to samochód, który oferuje ogromny potencjał. Zbudowana na wspólnej platformie z BMW oferuje w topowym wydaniu 340 KM napędzających tylną oś. Pod maską pracuje 3-litrowy silnik w układzie rzędowym. Jednak to nie jest ostatnie słowo japońskiego producenta.

Zobacz: Toyota Supra z klocków Lego wygląda i jeździ jak prawdziwa! No prawie…

Firma zamierza wprowadzić wersję, która będzie prawdziwą „kropką nad i”. Dzięki bliskiej współpracy z bawarskim producentem, Toyota wprowadzi pod maskę Supry silnik pracujący na co dzień w BMW M3 i M4. W topowym wydaniu Competition silnik rozwija 510 KM maksymalnej mocy.

Japońskie źródła podają, że samochód otrzyma dodatkowy zastrzyk mocy – końcowa moc ma opiewać na 530 KM. Do wyboru będzie klasyczny napęd na tylną oś lub wersja 4×4. Motor będzie współpracować z automatyczną skrzynią biegów, ale w grę wchodzi również przekładnia manualna.

Przeczytaj koniecznie: Dachował nową Suprą pod salonem Ferrari w Katowicach!

Zagraniczne źródła donoszą, że w materiałach na temat modelu pojawiły się informacje na temat mechanicznej skrzyni biegów, ale będzie dostępna dopiero w 2023 roku. Więcej na temat szczegółów dowiemy się już 28 kwietnia. Wtedy zaplanowano premierę specjalnej wersji GRMN. Sprzedaż samochodu ruszy już w połowie lata.

Komentarze:

arturo - 11 kwietnia 2022

Dwa litry to może mieć czajnik, 530KM to będzie wciskać konkretnie w fotel i to już nie jest samochód dla każdego. Konkretna stajnia. Silnik co najmniej 3.0 a pewnie wsadzą 4.0 Co do skrzyni to toyota ma w sportowych samochodach wyjątkowo dobry automat, który da lepsze osiągi niż manual i też dobre inne podzespoły. Dobra współpraca, brakowało tylko M3/M4.

Odpowiedz

gito - 10 kwietnia 2022

na ten moment wielbiciele tego rodzaju silnika bardziej doceniają automat niż manual, szczególnie, że w tej współpracy wejdzie tu bardzo dobra skrzynia

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze