Paula Lazarek

Toyota BZ3 jako elektryczna RAV4. Co niej wiemy?

Jak już wiadomo, Toyota nie tylko wprowadzi na rynek nowy elektryczny SUV od 2021 roku, ale także modelem BZ3 zapoczątkuje nową rodzinę samochodów elektrycznych marki.

Toyota zarejestrowała kilka nazw dla swoich, przyszłych pojazdów w amerykańskich i europejskich urzędach patentowych we wrześniu 2020 r. Dokładne nazwy modeli to: „Toyota BZ”, „Toyota BZ1” „Toyota BZ1X”, „Toyota BZ2” i Toyota BZ2X ”,„ Toyota BZ3 ”,„ Toyota BZ3X ”, Toyota BZ4”, Toyota BZ4X i „Toyota BZ5” oraz „Toyota BZ5X”. Zarejestrowano również „Toyota BZ4X Concept”.

Przypuszczalnie modele „X” to wersje z napędem na wszystkie koła. Skrót BZ pasuje do strategii elektrycznej Toyoty „Beyond Zero”. Japończycy chcą do 2025 roku wypuścić dziesięć modeli elektrycznych, z czego sześć na światowym rynku.

Toyota zbudowała nową platformę e-TNGA dla samochodów elektrycznych, która umożliwia napęd na przednie, tylne i wszystkie koła. W związku z tym silniki elektryczne są instalowane na obu osiach lub tylko na jednej z dwóch osi. Oprócz BZ3 jako elektrycznego RAV4, Toyota wprowadzai również crossover SUV, a także model kompaktowy, sedan, van i duży SUV w 2025 roku.

Toyota BZ3 pojawia się na zdjęciach biura patentowego w radykalnej stylistyce. Przód jest kanciasty, reflektory diodowe przypominają małe szczeliny, a przednia maska ​​jest bardzo krótka. Widok z boku z kątowymi nadkolami charakteryzuje się mocnymi krawędziami. 

BZ3 będzie dostępny w wersji pięciomiejscowej i wariant BZ3X z napędem na wszystkie koła. BZ3 będzie napędzany przez silnik elektryczny o mocy 150 kW. Wersja z napędem na wszystkie koła będzie wyposażona w dwa silniki o mocy 160 kW. Maksymalny zasięg na jednym ładowaniu to 500 kilometrów. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze