Tor Modlin otwarty także dla motocyklistów! Zobacz przejazd na KTM EXC 450

Pojawił się nowy punkt na mapie polskich obiektów, których tak mało w naszym kraju. Do podwarszawskiego Modlina można wreszcie przyjechać na tor aby poćwiczyć swoje umiejętności w bezpiecznych warunkach - samochodem lub motocyklem. Oto nasza relacja.

Tor Modlin! Bo o nim mowa, ma długość około 1300 metrów, jest dwukierunkowy i ma zmienną konfigurację nitki. Są na nim dwie proste, jedna z  hamowaniem z lewo, druga  z hamowaniem w prawo. Podkreślamy to, ponieważ najczęściej tory mają prostą z hamowaniem tylko w jedną stronę.  Ponieważ na obiekcie znajduje się obszar szkoleniowy, organizator zapewnia, że można tu w sumie uzyskać łączny odcinek o długości nawet 5 kilometrów.

Obiekt jest wyposażony w nowoczesną infrastrukturę szkoleniową – ma bardzo duży, asfaltowy plac szkoleniowy, cztery płyty poślizgowe, szarpak, kurtyny wodne i automatyczne przeszkody. Na terenie obiektu znajduje się klimatyzowany budynek, na piętrze którego znajdują się trybuny oraz punkty widokowe na tor. Jest recepcja, bar cateringowy, sanitariaty (niestety bez prysznica), duży parking samochodowy na 60 miejsc, trzy boksy na motocykle, zaplecze warsztatowe ze zmieniarką do opon  i kompresorem.

Nowy tor  znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie z lotniskiem Modlin, co daje mu wiele atutów. Ważne jest to, że nie ma na torze ograniczeń głośności, co jest dużym problemem na większości torów w Polsce. Z powodu przekraczania decybeli, większość motocykli jest dyskwalifikowana z uczestnictwa w spotkaniach sportowych. Tu nie ma tego problemu.

Na tor jest bardzo łatwy dojazd. Wjeżdżamy do obiektu kierując się na lotnisko, a na rondzie (jadąc z Warszawy) skręcamy w trzeci zjazd. Teraz juz tylko cały czas prosto aż do samego obiektu.

Jak na początki funkcjonowania toru i wolnych jazd, można tu dostrzec świetną organizację. Oprócz, jasno przedstawionych przez organizatorów zasad, na torze jest pełna obsługa, również flagowi, którzy dbają o bezpieczeństwo, np. wyprzedzania, a to jest rzadkością na torach w Polsce.  Przed wjazdem na nitkę toru obowiązuje przegląd techniczny pojazdu.

Na stronie internetowej toru w najbliższym czasie pojawi się grafik dostępności toru na kolejne trzy miesiące. Mają być organizowane jazdy wolne, track day’e samochodowe i motocyklowe, szkolenia oraz jazdy wieczorne dla zapracowanych.

Ceny wjazdu na tor nie są jasno określone. Wstępna informacja to 199 zł za 4 godziny jazdy i 61,50 zł dopłaty za drugiego kierowcę.

Więcej szczegółów dowiecie się z naszej relacji i objazdu na motocyklu KTM EXC 450 nitki toru.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze