TomTom Rider – nowe urządzenie nawigacyjne dla motocyklistów

TomTom Rider to nowe przenośne urządzenie nawigacyjne stworzone specjalnie z myślą o motocyklistach. Na podstawie opinii społeczności motocyklistów firma opracowała urządzenie, które pozwala wybrać typ trasy — od najszybszej do najbardziej malowniczej. Można również wyznaczyć spersonalizowaną trasę.

Motocykliści mogą tworzyć własne trasy i wgrywać je bezpośrednio do urządzenia TomTom Rider. Za pomocą interaktywnego oprogramowania Tyre mogą wyszukiwać, tworzyć i edytować je na komputerze. Ponadto funkcja „Upload Routes and Go” pozwala wysłać trasy bezpośrednio do urządzenia i udostępnić je innym motocyklistom przez Bluetooth.

Urządzenie oferuje funkcję, która przekazuje wskazówki głosowe bezpośrednio do kasku, aby motocykliści mogli skupić się całkowicie na drodze. Jest również wyposażone w nowy ekran o przekątnej 4,3 cala, który można obsługiwać w rękawicach. Ekran jest zaprojektowany pod kątem jazdy w każdych warunkach pogodowych, m.in. w deszczu albo jasnym słońcu. Nowa stacja dokująca włącza urządzenie w momencie uruchomienia silnika motocykla.

fot. TomTom

Kluczowe cechy TomTom Rider:

Winding Roads

Funkcja TomTom Windings Roads pozwala motocyklistom wybrać trasę z największą liczbą zakrętów dla bardziej ekscytującej jazdy.

 

Upload Routes and Go

Funkcja „TomTom Upload Routes and Go” pozwala wgrać do urządzenia TomTom Rider trasy znalezione w Internecie. Trasy te można udostępniać innym motocyklistom za pomocą Bluetooth.

 

Zarządzanie trasami na komputerze za pomocą oprogramowania Tyre

Użytkownicy mogą pobrać interaktywne oprogramowanie Tyre aby wyszukiwać, tworzyć i edytować trasy na komputerze przed przesłaniem ich do urządzenia TomTom Rider. Następnie mogą udostępnić te trasy znajomym.

 

Bezpłatne aktualizacje map

TomTom Rider oferuje bezpłatną funkcję Lifetime Maps. Przez cały okres użytkowania produktu użytkownicy mogą pobierać cztery lub więcej pełnych aktualizacji map rocznie, w tym aktualizacje sieci drogowej, adresów i punktów POI.

 

Map Share

Użytkownicy mają dostęp do codziennych zmian nanoszonych na mapy przez społeczność TomTom Map Share, takich jak nowe ograniczenia prędkości i zablokowane drogi. Funkcja Map Share pomaga opanować częste zmiany na drogach i tym samym uniknąć opóźnień lub objazdów.

 

Interesujące punkty (POI)

Użytkownicy TomTom Rider mogą skorzystać z funkcji Points of Interest (POI), aby znaleźć interesujące miejsca na trasie, takie jak restauracje, motele i stacje benzynowe. Można też dodawać własne interesujące punkty.

 

IQ Routes

Funkcja TomTom IQ Routes wykorzystuje rzeczywiste czasy podróży udostępniane przez miliony motocyklistów, aby podać optymalną trasę i czas przyjazdu.

 

Akcesoria

Osobiste urządzenie nawigacyjne TomTom Rider jest kompatybilne z wieloma opcjonalnymi akcesoriami, takimi jak zestaw do montażu w samochodzie, stacja dokująca do motocykla oraz rozwiązanie antykradzieżowe.

Możliwości nawigacji można obejrzeć tutaj:

 

Cena i dostępność

Nowy TomTom Rider  będzie dostępny już od marca w najlepszych salonach motocyklowych w cenie 1699 zł. Ceny i dostępność akcesoriów dodatkowych można sprawdzić na tomtom.com.

Najnowsze

Film: pierwsze słowa małego automaniaka

Pierwsze, najważniejsze dla rodzica słowa dziecka, to nie tylko "mama" i "tata". Maniacy motoryzacji marzą, by ich dzieci zaraziły się pasją rodziców, a wypowiedziane "wrooom, wrooom" daje ogromną satysfakcję. Oto krótki film.

Moment, kiedy dziecko wypowiada swoje pierwsze „wroom, wroom”, to z pewnością chwila, której nie da się zapomnieć. W takiej chwili rodzic zastanawia się, czy jego pociecha podąży w kierunku motoryzacyjnej pasji.
Juan Barnett z DC Auto Geek stworzył krótki film, w którym uwiecznił sytuację, w której jego syn daje mu nadzieję na to, że pójdzie w ślady swojego ojca. Nie ma chyba szczęśliwszej chwili dla rodzica-motomaniaka – zobaczcie sami.

A czy Wy możecie się podzielić równie podobnymi doświadczeniami?

Najnowsze

Kolekcja mebli Smart ForTwo i BoConcept

Co wspólnego ma model samochodu Smart z duńską firmą designerską BoConcept? Na pierwszy rzut oka - niewiele, jednak w momencie kiedy obie marki postanowiły połączyć siły, powstał unikalny zestaw mebli, który -według producenta -może spodobać się niejednemu zwolennikowi "formy" i "funkcjonalności".

Współpraca obu marek, to wymiana doświadczeń dotyczących miejskiego designu, co zaowocowało stworzeniem kolekcji mebli Smart ForTwo BoConcept.

„Głównym celem marki Smart i Bo Concept jest stworzenie elementów, które optymalnie wpasują się w ograniczoną przestrzeń dostępną w mieszkaniach miejskich, a ponadto będą zaprojektowane w niepowtarzalnym stylu. Produkty będą dla klientów odzwierciedleniem ich osobowości, a także pozwolą klientom w szczególny sposób zorganizować domową przestrzeń” – mówi Annette Winkler, prezes zarządu Smart.

Kolejnym projektem jest specjalna edycja Smarta ForTwo, który inspirowany był modelem Brabus Cabrio oraz wnętrzami mieszkań. Nowemu ForTwo zafundowano nadwozie w kolorze białym z wykończeniami w kolorze kawowym.

„Z początkiem marca 2013 roku, w sklepach BoConcept na całym świecie rozpocznie się promocja Smarta ForTwo” – poinformowali rzecznicy duńskiej marki w oficjalnym oświadczeniu.
Kolekcja mebli będzie zawierać sofę, fotel z licznymi nawiązaniami do siedzenia samochodu, a także stolik, szklane ozdoby, poduszki oraz zegar.

Najnowsze

Zmysłowy teledysk Lany Del Rey

Lana Del Rey nagrała właśnie teledysk do piosenki “Burning Desire”. Oprócz śpiewającej na scenie gwiazdy możemy w nim zobaczyć ogniście czerwonego Jaguara F-Type.

To kolejny etap współpracy artystki z Jaguarem, która rozpoczęła się we wrześniu. Wideoklip stanowi również zapowiedź krótkometrażowego filmu „Desire”, gdzie piosenka Lany będzie motywem przewodnim. Wystąpią w nim Damian Lewis i Shannyn Sossamon. Nad całością czuwa Jaguar oraz producenci ze studia Ridleya Scotta, reżyserią zajmie się Adam Smith.

fot. Jaguar

„Desire” będzie opowieścią o mężczyźnie, który spotyka pośrodku pustyni tajemniczą i fascynującą kobietę, co stanowi początek jego kłopotów. Ma to być historia pasji, zdrady, chciwości i odkupienia. Premiera jest zapowiedziana na wiosnę tego roku.

Najnowsze

Anita Krizsan bije rekordy w sprzedaży Bugatti

W minionym roku Brytyjka Anita Krizsan naprawdę zaznaczyła swoją obecność w świecie handlu. Sprzedała aż 11 modeli Bugatti Veyron.

Zatrudniona w Barclayu w środkowym Londynie Anita pobiła rekord sprzedaży. 11 podpisanych umów na Bugatti Veyron przyniosło 13 milionów funtów zysku, i to zaledwie w ciągu roku. Ostatnim sprzedanym modelem była wersja Super Sport, warta 1,7 miliona funtów.

fot. materiały prasowe

Klienci Anity pochodzą z całego świata i mieszczą się w przedziale wiekowym od 19 do 70 lat. Żeby osiągnąć taki wyniki sprzedażowy, Krizsan sporo podróżowała, m.in. do Rosji i na Środkowy Wschód.

fot. materiały prasowe

Obecnie szuka kupca na limitowany model Bugatti Veyron z elementami złota.

Najnowsze