To już oficjalnie. Audi kupiło Ducati

Według oficjalnych doniesień, Ducati Motor Holding dołączyło dziś na mocy transakcji z Audi (NSU) do niemieckiego koncernu samochodowego Volkswagen AG.

Niemiecki gigant wzbogaca się o kolejną legendarną markę
fot. Ducati

„Ducati to marka znana na świecie wśród wszystkich pasjonatów motocykli, posiadająca wieloletnią tradycję uczestnictwa w budowie maszyn sportowych” – powiedział w swoim oświadczeniu Rupert Stadler, prezes zarządu Audi.

Tym samym włoskie przedsiębiorstwo znalazło się w gronie luksusowych marek, takich jak Bentley, Bugatti, Lamborghini czy Porsche.

Niestety informacja o ostatecznej kwocie zakupu nie została podana do publicznej wiadomości. Spekulacje jednak mówią o sumie równej ok. 860 mln euro.

Według finansisty z Bankhaus Metzler we Frankfurcie, Juergena Piepera, Ducati jest przedsiębiorstwem tworzącym pewnego rodzaju oddzielny segment motoryzacji – stanowi znaczne wzmocnienie w zakresie interesów niemieckiego giganta, a ponadto przyniesie mu istotne profity.

To włosko-niemieckie porozumienie, poza poszerzeniem bogatej oferty koncernu, jest także wzmocnieniem sił w rywalizacji z  niemieckim Bayerische Motoren Werke AG, które w swych szeregach produkuje
motocykle spod logo BMW, czy Husqvarny.

Wreszcie razem?
fot. Audi

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze