To jakim autem jeździmy znaczy czy jesteśmy atrakcyjni?

Czy wolimy facetów w pick-up'ach, sedanach, czy hybrydach? A mężczyźni wolą panie w autach sportowych, czy może rodzinnych? No i jakie marki uważamy za podnoszące atrakcyjność kierowcy? Oto ciekawe wyniki badań.

Wg kobiet, najbardziej atrakcyjni są męzczyźni w pick-up’ach.

Kupując samochód bierzemy pod uwagę wiele czynników. Bardzo ważne jest to, czy samochód jest ekonomiczny w utrzymaniu, jaki ma poziom bezpieczeństwa oraz czy producent zapewnia wsparcie techniczne, którego możemy potrzebować nawet przy okazji takich błahostek jak skonfigurowanie samochodowego radia.

Ale jest taki czynnik, z którego przy wyborze i zakupie auta w ogóle sobie nie zdajemy sprawy. Chodzi o atrakcyjność dla potencjalnych partnerów. Portal Insure.com wpadł na pomysł, aby zapytać swoich użytkowników, czy to, jakim samochodem jeździ dana osoba ma wpływ na postrzeganie jej pod względem atrakcyjności.

W grudniu 2013 roku internetowemu badaniu poddało się 2000 kierowców powyżej osiemnastego roku życia. Respondenci zostali poproszeni o opisanie samochodu, który jest dla nich najbardziej atrakcyjny w kontekście ewentualnego partnera. Badanie koncentrowało się wyłącznie na osobach heteroseksualnych.

Kobiety są z Volvo a mężczyźni z Lincolnaczytaj o tym tu.

O czym marzą kobiety?

Pośród przebadanych kobiet 32% uznało za najbardziej atrakcyjnego mężczyznę w samochodzie typu pickup. Drugą lokatę zajęli kierowcy sportowych samochodów – 27% respondentek opowiedziało się za tą grupą. Kierowcy SUV-ów uplasowali się na trzeciej pozycji z poparciem 16% głosujących kobiet, a za nimi, już poza podium i z 11-procentowym poparciem, znaleźli się panowie, którzy siadają za kierownicą sedanów. Piątkę zamykają kierowcy hybryd i pojazdów elektrycznych – wybrało ich 4% pań. Najmniej atrakcyjni okazali się kierowcy na co dzień furgonetkami rozwożący pocztę. Zagadką jest, jak w ogóle takie pojazdy znalazły się w tym badaniu.

Jeśli zaś chodzi o marki samochodów i ich wpływ na powodzenie wśród kobiet, to Ford zdobył najwięcej głosów – 16% kobiet chciałoby faceta w Fordzie. Po nim są auta takich marek jak Chevrolet i Porsche. Kolor nadwozia również okazał się istotnie wpływać na kobiece wybory. W badaniu królowała czerń – 53% respondentek wskazało właśnie ten kolor jako najbardziej seksowny. Czarny podobno wyszczupla. Srebrny kolor, znalazł się na drugim miejscu ze srebrnym medalem i uwielbieniem 16% kobiet.

Jakim autem facet może zaimponować kobiecie? Dowiesz się tu.

Lady in red

W opinii mężczyzn atrakcyjne panie jeżdżą samochodami sportowymi – te pojazdy dostały aż 59% głosów. Na drugimi miejscu – sedany z 22% głosów. SUV-y na trzecim miejscu – 20% głosów. A na szarym końcu tej listy znalazły się minivany – dostały jedynie 4% wszystkich głosów.

Kobiety w sportowych samochodach są najbardziej atrakcyjne wg mężczyzn.

W głosowaniu na marki samochodowe faceci postawili na luksus. BMW wylądowało na pierwszej pozycji, zgarniając 16% głosów. N drugim miejscu Mercedes z poparciem 14% uczestników głosowania, a z brązowym medalem i 10-procentową grupą fanów – Porsche. 40% głosujących facetów uznało kolor czerwony za najbardziej atrakcyjny i najbardziej odpowiedni dla samochodu prowadzonego przez kobietę. Czarny otrzymał 23% głosów a srebrny 14%.

Słowo od specjalistów

Insure.com o komentarz do wyników badania poprosiło specjalistów. Joe Wiesenfelder z portalu Cars.com podkreślił, że całkowicie rozumie, dlaczego czarne samochody są dla kobiet tak atrakcyjne:
– Kobieta widzi takiego czarnego pickupa i myśli, że facet, który nim jeździ to ktoś, kto pomoże jej wszystko ogarnąć, czasem podaruje jej coś od Crate&Barrel (sklep z wyposażeniem domu – przyp A.D.) i będzie umiał naprawić wszystko w mieszkaniu.

Jessica Caldwell z Edmund.com natomiast ostrzega tych mężczyzn, którzy nie podążają za typowo męskimi stereotypami:
– Dwa razy zastanowiłabym się, czy umówić się na randkę z facetem, który jeździ Volkswagenem Beetle albo czymś w podobnym stylu. Jak powiedzieć znajomym: Hej, mój chłopak jeździ Garbusem! Poniżające…

Do czego potrzebne są nam informacje płynące z badania? No cóż… Można uwzględnić je wybierając kolejny samochód, albo dowiedzieć się czegoś o potencjalnym partnerze. A czy traktować je stuprocentowo poważnie? To zależy od Was.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Ford lepszy niż Porsche…. Ciekawe gdzie robili badania… Zgaduje USA…

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Dla mnie BMW X6 http://warszawa.bmw-bawariamotors.pl/samochody-nowe moje play przyszłościowe

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Sam juz niedlugo mysle ze podjade do Autoreduty na Zwyciezców,zeby wreszcie wymienic oponki.Nawet jakbym miał warunki w garazu sam bym sie w to nie bawił.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze