Tina Meier najlepszą zawodniczką Rajdu Drezno-Wrocław

Właśnie zakończyła się 18. edycja jednego z najbardziej wymagających rajdów motocyklowych w Europie -  Wrocław - Drezno 2012. Tina Meier, niemiecka zawodniczka startująca Husqvarną TE310 zajęła wysokie, piętnaste miejsce w klasyfikacji ogólnej, a także była pierwszą kobietą na mecie.

1500 kilometrowy rajd swój początek miał niedaleko miejscowości Drawsko Pomorskie, tuż przy granicy z Niemcami, a linię mety zawodnicy przekroczyli niewiele ponad tydzień temu w malowniczej miejscowości Hohenmölsen. Na starcie zjawiło się około 250 chętnych, a wielu z nich to weterani Dakaru z całego globu – z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Litwy, Łotwy, Holandii, Austrii, Polski i Szwajcarii.Trasa rajdu była bardzo urozmaicona, począwszy od przejazdu przez bagniste rzeki, przez piaszczyste grunty,a skończywszy na zielonych lasach.

To był już szósty start Tiny Meier w Rajdzie Wrocławskim. Tym razem do osiągnięcia najlepszego wyniku zdecydowała się na współpracę z marką Husqvarna i przejazd modelem TE310, który dodatkowo został poddany kilku modyfikacjom.

„Z modelem TE310 zapoznałam się podczas Girls Camp w Rumunii i właśnie wtedy absolutnie pokochałam ten motocykl. Jestem bardzo szczęśliwa z faktu, że miałam okazję wystartować w tym rajdzie, który jest jednym w moich ulubionych, ponieważ aż kipi od różnorodności.” – mówi Tina.

Podczas wyścigu, 40-latka dokonywała wszystkich napraw serwisowych sama. Jej jedynym pomocnikiem był kierowca, który w samochodzie przewoził całe wyposażenie, jedzenie oraz odzież potrzebne do przebycia z jednego odcinka, do następnego.

Tina Meier
fot. materiały zawodniczki

Inspiracją zawodniczki do uczestnictwa w rajdach była jej prababcia, Hertha Meier, która przemierzyła Niemcy na motocyklu BMW w roku 1930. Tina rozpoczęła swoją przygodę w 1994 roku, a przez ostatnie 10 lat z powodzeniem brała udział w wielu międzynarodowych wydarzeniach, m.in. czterokrotnie w rajdzie Dakar (o czym możecie preczytać tutaj: https://www.motocaina.pl/artykul/kobiety-w-rajdzie-dakar-4934.html), cyklu zawodów marki Red Bull w Rumunii oraz pięć razy w rajdzie Tuareg.

Przygotowania zawodniczki do szóstego startu w Rajdzie Wrocław – Drezno obejmowały między innymi sesję treningową na pustyni z Maroko, gdzie z grupą innych kobiet testowała motocykle Husqvarny. I choć sama uwielbia wycieczki z przyjaciółmi, to twierdzi, że w takich momentach tworzy drużynę sama dla siebie.

„Wolę jeździć samotnie, ponieważ tylko wtedy jestem w stanie skupić się na drodze i nawigacji. Jazda w grupie, to pasmo zmartwień, na przykład związanych z osobami, które mogły zgubić się po drodze. Ponadto, często wywiązują się liczne dyskusje związane z obraniem właściwej drogi.” – mówi bohaterka – „Jeśli potrzebuję pomocy, zawsze znajduje się ona szybko. W momentach przeprawy przez rzekę niemożliwym jest uporanie się z tym samemu, dlatego wszyscy zawodnicy łączą swoje siły i pomagają sobie wzajemnie. Później znów zaczyna się rywalizacja.”

Co więcej, jak większość off-roadowych mistrzów, Tina posiada także bardzo dobrą umiejętność nawigacji.

„Według mnie, nawigacja jest najprzyjemniejszą częścią każdego rajdu. Im bardziej trzeba się starać, tym bardziej mi się to podoba.” – mówi – „Jeśli trasa wysłana jest ciasnymi zakrętami, które rozmieszczone są co 50 metrów, to sprawia mi to ogromną przyjemność. Co więcej, wynik w dużej mierze zależy właśnie od sprawnego nawigowania – posiadanie tej umiejętności daje niekrytą satysfakcję”.

Podsumowując: po ośmiu dniach ciężkiej Christina Meier rywalizacji w Rajdzie Drezno-Wrocław przekroczyła linię mety, jako pierwsza z kobiet i jako piętnasta osoba w klasyfikacji ogólnej. Pomimo napiętego grafiku zawodniczki związanego z wieloma charytatywnymi projektami pomocy bezdomnym dzieciom oraz organizowania szkółek off-roadowych dla dziewcząt, Tina wciąż planuje swoje kolejne występy w rajdach, a wśród jej głównych celów znajdują się Rajd Transanatolia w Turcji oraz Australasian Safari. Życzymy powodzenia!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze