Edyta Klim

Tima Kuleshov – jeszcze dziecko, już motocyklista

Tima Kuleshov pochodzi z Ukrainy i jest chyba najbardziej znanym, dziecięcym motocyklistą na świecie. W zawodach startuje od 2 roku życia!

Tima Kuleshov urodził się w listopadzie 2012 roku w Kijowie. Już jako maluch podróżował z tatą na rowerze w nosidełku, a gdy miał niecałe 2 lata utrzymywał równowagę na własnym rowerku biegowym. Od początku chłopca ciągnęło do rywalizacji sportowej, więc pierwsze swoje medale zdobył właśnie w zawodach rowerowych. W wieku 2 lat pokonywał już dystans 5 kilometrów na rowerze z pedałami, więc przyszła pora na naukę na minimoto:

Jego tato mówi, że do niczego syna nie zmusza. On ma wiele zabawek i może rozwijać się w wybranym kierunku, jednak najbardziej kręcą go motocykle. Rodzice przede wszystkim wierzą w syna i zapewniają mu możliwość rozwoju. A on jest bardzo szybki, bo Tima nie przestaje zadziwiać:

Chłopiec lubi także jeździć na nartach i skakać na trampolinach, nigdy jednak nie mówi o sobie, że jest motocyklistą. Jego motocykl wyciąga maksymalnie 72 km/h i jest wykorzystywany w wyścigach na torze, ale w ukraińskich zawodach chłopiec nie ma konkurentów na swoim poziomie.

Więcej filmów z małym motocyklistą znajdziecie na jego kanale youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCl6IlOs0zQWKJsQR_DRwJkQ

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze