Edyta Klim

“The Biker” – mural z motocyklistką

Shawn Lu, australijski artysta przez 3 dni tworzył mural z motocyklistką, małym pędzelkiem i jedynie czarną farbą. Efekt jest zachwycający!

Shawn Lu, australijski artysta przez 3 dni tworzył mural z motocyklistką, małym pędzelkiem i jedynie czarną farbą. Efekt jest zachwycający.

Mural zdobi ścianę Juddy Roller Studios w Melbourne, gdzie Shaw pracuje. Duży poziom szczegółowości to cecha obrazów tego artysty, który upodobał sobie, szczególnie pióro i atrament. W swoich muralach i ilustracjach inspiruje się nowoczesnym folklorem i miejskimi legendami. Jego styl przypomina stare ryciny Gustava Doré.

Inne jego prace także nawiązują do motoryzacji:

Jak powstawał mural z motocyklistką można zobaczyć na filmie:
{{ vimeo(131384942) }}

Zapraszamy także na oficjalną stronę artysty, gdzie także można zakupić jego prace: http://shamuslu.com

Najnowsze

Edyta Klim

Drugie życie kołpaków

Ptolemy Ellington od 12 lat wykonuje rzeźby z kołpaków, które zaśmiecają pobocza autostrad. Wypracował własny styl, a jego figury zwierząt są nadzwyczaj naturalne.

Ładowanie aut elektrycznych i hybrydowych
Ptolemy pochodzi z Angii, gdzie studiował sztukę i wzornictwo. Obecnie mieszka i pracuje w Brighton. Dużo podróżował i pracował w rożnych zawodach, a odnalazł własny styl w naturalnej wielkości rzeźbach zwierząt, wykonanych ze złomu, wózków sklepowych, czy kołpaków. Jego prace cieszą się sporą popularnością i były wielokrotnie wystawiane.

Jego prace można także zakupić, a ceny kształtuja się 450-7500 funtów. Szczegóły na stronie: http://www.hubcapcreatures.com

Najnowsze

Pieczeń prosto z Lexusa

Niemiecki oddział Lexusa wpadł na ciekawy pomysł. Do jego realizacji wykorzystano wyścigowy egzemplarz Lexusa IS-F. Znany, niemiecki kucharz gwiazd upiekł na nim smacznie wyglądającą pieczeń przy użyciu japońskiej technologii.

Zespół Baumann Racing zaprosił do współpracy znanego niemieckiego mistrza kuchni – Mario Kotaska. Poproszono go o przygotowanie specjalnego dania, przy wykorzystaniu wyścigowego Lexusa, który miał posłużyć za piekarnik. 

Wychodzi na to, że Lexus IS-F nadaje się nie tylko do wyścigów, ale przy okazji można go wykorzystać do upieczenia kawałka mięsa. Wystarczyło do tego kilka okrążeń. Nie wiemy jeszcze czy nowa metoda uzyska aprobatę największych autorytetów w dziedzinie gastronomii, ale trzeba przyznać, że filet a`la Nordschleife wygląda smacznie. 

https://www.youtube.com/watch?v=fgaoIW3eyEM

Najnowsze

Tak brzmi Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde! – Wideo

Ambicje marki Alfa Romeo są naprawdę poważne. Świeżo zaprezentowana Giulia Quadrifoglio Verde ma być konkurencją dla BMW z literką M, czy Mercedesów AMG. Posłuchaj, jak brzmi piekielna Włoszka!

Włoski producent powoli odkrywa karty związane ze swoim topowym modelem. Marka Alfa Romeo dawno nie grała w tym segmencie. Zgodnie z zapowiedziami ekstremalna wersja sygnowana czterolistną koniczynką będzie wyposażona w silnik o mocy 510 KM, mający wspólne korzenie z konstrukcją Ferrari. I to wszystko z silnika V6 o pojemności 2,9 litra. Oczywiście wspomaganego przez podwójne turbodoładowanie.

Auto, które będzie rywalizować z M3, C63 czy RS4 będzie napędzane standardowo na tył. W opcji będzie można zamówić wersję z napędem na wszystkie koła. Inżynierowie z Italii zadbali o to, żeby rozkład masy był w tym modelu idealny (50:50). Do tego całość ma ważyć nie więcej jak 1,5 tony, dzięki wykorzystaniu aluminium i włókna węglowego.

Zanim auto pojawi się oficjalnie podczas jesiennych targów we Frankfurcie, możecie posłuchać jak brzmi. 

 

Najnowsze

Clarkson z ekipą podpisał nową, bajeczną umowę!

W końcu zakończyła się saga na temat Clarksona, Hammonda i Maya. Trójka znana dotychczas z Top Gear podpisała lukratywny kontrakt z firmą Amazon.

Po tygodniach spekulacji, które co rusz donosiły zagraniczne media, w końcu wyjaśniło się, gdzie wyląduje była ekipa z Top Gear. Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May podpisali kilka dni temu kontrakt z firmą Amazon na produkcję motoryzacyjnego show.

W ciągu trzech lat wyprodukują oni 36 epizodów programu, a łączna kwota kontraktu, który ich obejmuje to bajeczne 250 milionów dolarów. Co można za to kupić, nawet nie liczymy. 

Wiadomo tylko, że rocznie powstanie dwanaście epizodów, czyli więcej niż zamierza produkować BBC z nową ekipą. Nowy program nie ma jeszcze nazwy, ale nad projektem będzie czuwał poprzedni producent – Andy Wilman. Prawdopodobnie pojawi się także zamaskowany kierowca wyścigowy, w podobnym klimacie jak Stig.

Na pierwsze odcinki przyjdzie nam jeszcze poczekać do przyszłego roku. Program będzie emitowany na kanale Amazon Prime, zatem dostęp do niego będzie ogólnoświatowy.

Najnowsze