Katarzyna Frendl

Testy samochodów elektrycznych w Polsce na Torze Modlin – zasiądź za kierownicą i porównaj! EV Experience już w czerwcu

Testowanie samochodów elektrycznych na torze to prawdziwa gratka dla miłośników zeroemisyjnej motoryzacji - taka możliwość trafi się już pod koniec czerwca, kiedy na fanów "elektryków" w Modlinie będzie czekać kilkaset pojazdów oraz liczne atrakcje.

EV Experience odbędzie się w dniach 24-25 czerwca 2022 r. na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Pierwszy dzień (piątek 24.06) skierowany jest do firm, które chcą przybliżyć elektromobilność przedsiębiorcom i pracownikom. Drugi dzień (sobota 25.06) będzie otwarty dla szerokiej publiczności, która chce poznać zeroemisyjną technologię oraz doświadczyć jazdy wieloma modelami EV.

EV Experience 2022 – plan, agenda, harmonogram

Rośnie zainteresowanie firm zakupem samochodów elektrycznych. Podmioty redukują koszty i ograniczają emisje, elektryfikując swoje floty. Osoby prywatne również coraz częściej pytają w salonach o ofertę samochodów elektrycznych, szukając wygodnej i tańszej w eksploatacji alternatywy dla pojazdów spalinowych. Dlatego pierwszy dzień wydarzenia organizatorzy kierują do biznesu, firm i instytucji, które inwestują w zrównoważony transport i chcą zaznajomić z elektromobilnością swoich pracowników. Drugi dzień będzie otwarty dla wszystkich entuzjastów motoryzacji, którym EV Experience zagwarantuje nowy wymiar elektromobilnych emocji.

– Odpowiadamy na potrzeby rynku. Elektromobilność w Polsce wrzuca kolejny, wyższy bieg, a zainteresowanie samochodami elektrycznymi cały czas rośnie. W ubiegłym roku zarejestrowano prawie dwukrotnie więcej samochodów osobowych z napędem elektrycznym niż w roku 2020 i niemal czterokrotnie więcej niż w roku 2019. Oferta EV w Polsce powiększyła się od 2017 r. z ok. 30 do ponad 200 modeli, a nabywcy pojazdów zeroemisyjnych mogą skorzystać z dofinansowania w programie „Mój Elektryk”. EV Experience ma edukować i promować pojazdy elektryczne w Polsce – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

EV Experience 2022 – program i atrakcje

Organizatorzy zamierzają zgromadzić podczas dwudniowego eventu kilkaset pojazdów elektrycznych. W pit-boxach oraz na pit-line’ie Toru Modlin zaprezentowane zostaną najnowsze, najpopularniejsze i najciekawsze modele EV wszystkich dostępnych na polskim rynku marek. W ramach licznych atrakcji, m.in. „EV Test Drive Day” (największy test samochodów elektrycznych w Polsce) oraz „Akademii EV” (doskonalenie umiejętności prowadzenia elektryka), uczestnicy eventu będą mogli samodzielnie sprawdzić je na profesjonalnym torze, pod okiem opiekuna marki lub instruktora. Z kilku specjalnie wybudowanych trybun i tarasów widokowych Toru Modlin uczestnicy eventu będą mogli ponadto oglądać wiele wydarzeń towarzyszących, m.in. „EV Show”, czyli ekscytujący pokaz możliwości samochodów elektrycznych, „kWh/km Zero Race”, czyli długodystansowy wyścig, w którym celem będzie pokonanie jak największej liczby okrążeń przy jak najmniejszym zużyciu energii, a także „I Mistrzostwa Polski amatorów w klasie seryjnych samochodów elektrycznych”, w których do rywalizacji staną wszyscy chętni posiadający własny EV,   biorąc udział w czasówce indywidualnej.

Uzupełnieniem e-mobilnego programu będą niezliczone i inspirujące warsztaty o tym, jak przestawić się na jazdę elektryczną i co należy wiedzieć o zeroemisyjnym transporcie. W „EV Pop-Up Stores” każdy będzie mógł się zapoznać z ofertą wielu marek branży elektromobilności. Strefa wystawiennicza EV Experience będzie nowoczesnym parkiem produktowym oraz miejscem ekspozycji i promocji Partnerów projektu. Poza tym, na padoku przygotowane będą nowe rozwiązania z zakresu elektrycznej mikromobilności, takie jak e-rowery, skutery i motocykle elektryczne oraz urządzenia transportu osobistego (UTO).

– W ramach wydarzenia odbędzie się także II Zlot EV Klub Polska. Spodziewamy się kilkuset uczestników.  Każdy z gości EV Experience będzie mógł zatem zapytać praktyków elektromobilności o ich opinie i doświadczenia z codziennej eksploatacji EV, a także cieszyć się widokiem setek samochodów elektrycznych, których użytkownicy tworzą naszą społeczność – mówi Łukasz Lewandowski, koordynator EV Klubu Polska.

EV Experience 2022 – Tor Modlin: data i miejsce

Tor Modlin, oddalony niecałe 40 km od Warszawy, daje niemal nieograniczone możliwości organizacji masowych eventów motoryzacyjnych w najwyższym standardzie. Obiekt składa się z dwóch niezależnych torów. Pierwszy liczy 1,2 km i składają się na niego 22 zakręty oraz 8 konfiguracji toru. Drugi ma długość 2,4 km, w tym prostą o długości 250 metrów oraz 4 płyty poślizgowe, 2,5 metrowe kurtyny wodne oraz bogate zaplecze infrastrukturalne. Obiekt dysponuje również wytyczoną w terenie, na luźnej nawierzchni, pętlą do jazdy na czas. Dodatkowo istnieje możliwość organizacji trasy z przeszkodami: wzniesienia, trawersy, rowy, których pokonanie wymaga precyzyjnej i technicznej jazdy.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 czerwca 2022 r. na Torze Modlin – zlokalizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze