Test fotelików ADAC - im drożej, tym bezpieczniej

Test fotelików ADAC - im drożej, tym bezpieczniej
Niemiecki automobilklub ADAC przeprowadził test fotelików dziecięcych do samochodów. Wniosek nasuwa się jeden. Im więcej zapłacimy, tym większe szanse, że nasze dziecko nie ucierpi podczas wypadku.

W najnowszym teście fotelików ADAC wzięło pod lupę 26 modeli. Znalazły się tam egzemplarze od renomowanych firm, ale także od popularnych i tańszych producentów. Foteliki sprawdzano w różnych kategoriach wiekowych. Do testu trafiły modele przeznaczone dla dzieci do roku aż po wersje w przedziale 18-36 kg. Przetestowano także siedziska uniwersalne, które cieszą się z roku na rok większą popularnością. 

ADAC sprawdziło foteliki firm, które są sprzedawane w Polsce. Są to m.in. Chicco, Maxi Cosi, Concord, Besafe, Kiddy, Hauck, Romer. Najtańsze foteliki w tym zestawieniu kosztują ok. 100 euro natomiast najdroższe nawet 600 euro. Jak widać ceny fotelików na rynku niemieckim są dużo wyższe niż w Polsce. 

Okazało sie, że najtańsze foteliki wypadły w testach fatalnie. Najlepsze oceny zebrały foteliki najdroższe. Warto zatem wziąć pod uwagę te wnioski podczas wybierania idealnego fotelika dla naszych pociech.

Pełne wyniki testu fotelików przeprowadzonego przez ADAC w 2016 roku są dostępne pod tym linkiem [PRZECZYTAJ]

 

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji komentarze [ 4 ]
ejje 2016-10-27 08:33
Niestety ostatnio zasłyszane w sklepie z fotelikami "przodem, do 600 zł, kolor pasujący do tapicerki. Najlepiej pasujący do 18 r.ż.". Sprzedawcy opadły ręce. Brak słów na głupotę rodziców.
0
1
Odpowiedz
Co to jest przedział 18-36 panowie znawcy? Wzieliście te dane z podręcznika dla akwizytorów?
2
1
Odpowiedz
Ergierd 2017-11-20 18:19
Dlaczego pominięto Nanie za 49 euro, która otrzymała ocenę dobrą? Ten fotelik idzie kupić na chwilę obecną za 120zł i przebija bezpieczeństwem niejeden za 500zł
1
2
Odpowiedz
Milosc w klozecie 2017-11-28 21:38
A ja chce zolty
0
0
Odpowiedz
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.