Tesla zablokuje autopilota?

Tesla zablokuje autopilota?

06 listopada 2015
Ostatnia aktualizacja oprogramowania w Tesli S pozwoliła na korzystanie z funkcji Autopilota. Jednak po wielu niebezpiecznych sytuacjach wywołanych nieprawidłowym użytkowaniem tego systemu, firma rozważa blokadę tej funkcji.

Funkcja Autopilot w samochodzie Tesla funkcjonuje od niedawna. Jednak przez ten czas zdołała wywołać sporo kontrowersji. Pojawiają się głosy krytyki, że rozwiązanie zostało źle zaprojektowane, ale jak się okazuje, to użytkownicy nie potrafią z niego korzystać. 

Szef Tesli, Elon Musk, zapowiedział, że dostęp do tej funkcji zostanie ograniczony. Ulepszone oprogramowanie będzie wymuszać na kierowcach dostosowywanie się do zasad bezpieczeństwa. 

Wszytko przez to, że kilka dni po aktualizacji oprogramowania w samochodzie, w sieci pojawiły się filmy prezentujące niebezpieczne zachowania samochodu podczas autonomicznej jazdy. Jednak funkcja Autopilot była używana poza autostradami, a to właśnie na takie drogi została zaprojektowana. W dodatku kierowcy nie trzymali w czasie jazdy rąk na kierownicy, a to podstawowe wymaganie w kwestii bezpieczeństwa.

Nowe oprogramowanie pojawi sie już niebawem, tak więc nie powinno już dochodzić do sytuacji prezentowanych na filmach.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!