Quantcast
Karolina Chojnacka

Tesla dołączy do Formuły E? Ten projekt już rozpala wyobraźnie kibiców

Formuła E to pierwsza na świecie seria ulicznych wyścigów w pełni elektrycznych bolidów, która od 2014 roku sprowadza sportowe emocje do największych miast świata. Jako akcelerator innowacyjnych i zrównoważonych technik z dziedziny mobilności, Formuła E promuje ogólnoświatową akceptację pojazdów elektrycznych z myślą o przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym.

W stawce Formuły E możliwości i ograniczenia elektrycznych jednostek napędowych testują między innymi tacy giganci branży motoryzacyjnej, jak Porsche, Mercedes, Audi czy BMW. Z czasem producenci samochodów wiedzę zdobytą na tym motorsportowym poligonie doświadczalnym wykorzystują przy seryjnej produkcji aut elektrycznych.

Tesla dołączy do Formuły E?

Dlaczego więc w stawce Formuły E nie ma jednego z najbardziej znanych producentów samochodów elektrycznych – Tesli? I czy jest szansa, żeby w najbliższej przyszłości to się zmieniło?

Te pytania należałoby zadać Elonowi Muskowi, ale w razie gdyby odpowiedź na drugie z nich brzmiała „tak”, to portal Green Racing News przygotował rendering, obrazujący potencjalny wygląd elektrycznego bolidu Tesli. Zobaczcie sami!

Chcielibyście zobaczyć bolid Tesli na torze wyścigowym?

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze